TOP 09 šéfa kontrolního výboru nedostane, naznačil Hulinský

23. 11. 2010 22:32

Šéf pražské ČSSD Petr Hulinský naznačil, že tamní TOP 09 je nevděčná, když ohrnuje nos nad funkcí protikorupčního radního. A funkci šéfa kontrolního výboru tak dostat nemusí.

TOP 09 šéfa kontrolního výboru nedostane, naznačil Hulinský

"TOP 09 koalice nabízí kontrolní místo v radě, možnost dohlížet, diskutovat, podávat zpětnou vazbu. TOP 09 má nadstandardní servis a vše, na co si vzpomene, k dispozici," řekl Petr Hulinský v Interview ČT24.

Fakt, že tento "nadstandardní servis" lídr vítězné strany Zdeněk Tůma označil za výsměch a návrh odmítl, považuje Hulinský za nemoudré jednání. Nevyloučil, že tedy TOP 09 nemusí dostat ani post šéfa kontrolního výboru.

"Sociální demokracie byla v opozici minulé funkční období a pozici šéfa kontrolního výboru nedostala - bude se o tom jednat," naznačil Hulinský a podpořil tak spekulace, že kontrolní výbor si podrží komunisté, které mají v zastupitelstvu tři hlasy a mohli by s ODS a ČSSD v některých případech hlasovat.

Výrobek nechtěl spolupracovat

Ke koaličním jednáním ještě dodal, že ČSSD byla v pozici nechtěného. "TOPka nabídla skoro stejný návrh jako ODS, ten druhý výrobek jsme si oťukávali, ale on s námi nechtěl spolupracovat," vysvětlil pak, proč pražská ČSSD kývla na nabídku ODS.

Koalice se v koaliční smlouvě zavázala, že MHD bude pro děti do 15 let a pro seniory zdarma. Hulinský tento závazek ohodnotil na 110 milionů korun ročně.

"Vláda Prahy není závislá na hlasu jednoho přeběhlíka, máme 33 zastupitelů - věřím, že to bude naplněno a pražané budou ten program vítat," pochválil Hulinský nakonec dojednanou velkou koalici ODS a ČSSD, která se mnoha Pražanům nelíbí.

Čtěte:

Hulinský mě nemůže urazit. Je to rentiér, tvrdí lakonicky Kalousek

Dienstbier: Hlasování o Radě hl. m. Prahy se nebudu účastnit

Zrada, kříčí půl národa proti velkým koalicím

Hulinský (ČSSD): Praha musí být otevřená a transparentní

Hulinský: Příjmy mám milionové, ale dal jsem půl milionu spastikům

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: par

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pašeračka Tereza si myslela, že kurvením bude bezpracně bohatá, řekl PL Schwarzenberg. Jako „nesčetné české holky“

14:40 Pašeračka Tereza si myslela, že kurvením bude bezpracně bohatá, řekl PL Schwarzenberg. Jako „nesčetné české holky“

Karel Schwarzenberg se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil k případu Češky, kterou v Pákistánu za pašov…