Ta ČT se nezavděčí nikdy: Toto přišlo po odvysílání rozhovoru s Bašárem Asadem

02.12.2015 13:42 | Zprávy
autor: spa

Komentátor Martin Weiss se na webu Echo24.cz vyjádřil k exkluzivnímu rozhovoru se syrským prezidentem Bašárem Asadem, který vysílala Česká televize v úterý 1. prosince. Ten podle něj proběhl ne kvůli tomu, abychom se od něj něco dozvěděli, a celý rozhovor zavrhl s tím, že ze sebe ČT nechala udělat Asadovu poštovní schránku.

Ta ČT se nezavděčí nikdy: Toto přišlo po odvysílání rozhovoru s Bašárem Asadem
Foto: Washington Post
Popisek: Syrský prezident Bašár Asad

„Česká televize v úterý večer odvysílala exkluzivní rozhovor s člověkem, na něhož by se obžaloba z válečných zločinů psala snadněji než na takového Miloševiče,“ píše Weiss a dodává, že Asad je na rozdíl od bývalého jugoslávského prezidenta nepostradatelný pro řešení situace a má k tomu pomoc prezidenta Putina.

Rozhovor následně zavrhl s tím, že si jej syrská strana sestříhala podle vlastních potřeb, což je podle něj zcela nepřijatelné a označil jej za „politickou iniciativu“. Cituje slova Hynka Kmoníčka o tom, že jsme se stali Asadovou poštovní schránkou, přes kterou může posílat vzkazy směrem na západ. „Česká televize ze sebe nechala udělat poštovní schránku,“ míní Weiss.

A vzkaz, který Asad poslal, je podle Weisse zcela zřejmý. „Mysleli jste si, že mě odstraníte, ale podívejte se, jak sedím pevně v sedle. Mám totiž na své straně Putina, a to je lepší než Západ,“ vkládá syrskému prezidentovi slova do úst a jme se kritizovat i českou stranu, která se podle něj posouvá „do role jakéhosi rádoby Švýcarska“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…