Tady lidé volí Okamuru. A věří, že všechno zlo pochází od Kalouska. České maloměsto očima Deníku Referendum, je to vážně drsné

29. 12. 2018 13:44

Společnost je rozdělená. Průzkumy ukazují, že jedna z dělících linií leží mezi městy a venkovem. Zatímco ve městech najdeme často liberálněji smýšlející občany, kteří dokázali využít výhod, jež jim nabídla globalizace, lidé na venkově globalizaci vnímají jako něco, co jim uškodilo. Lidé z menších měst a vesnic se občas dívají zle i na kněze, kteří podle jejich názoru „hovno dělají, hlavně že prcaj‘ chlapečky“.

Tady lidé volí Okamuru. A věří, že všechno zlo pochází od Kalouska. České maloměsto očima Deníku Referendum, je to vážně drsné
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vesnice, ilustrační foto

Deník Referendum přinesl reportáž právě z takového městečka, kde lidé vnímají globalizaci jako zlo a kde jsou symbolem všech příšerností miliardář George Soros a předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.

Jde o jedno jihočeské městečko, které těží především z faktu, že sem v létě „Pražáci“ jezdí odpočívat a jsou ochotní platit za jihočeské speciality., Místní lidé vědí, že bez chuti „Pražáků“ utrácet se neobejdou, protože jejich peníze roztáčejí kola místní ekonomiky, ale současně platí, že místní obyvatelé „Pražáky“ v podstatě nenávidí, protože mají pocit, že i kvůli jejich turistice sami nemohou odpočívat. Lidé, kteří se tu neuživí službami, buď do práce denně dojíždějí nebo jsou na dávkách.

Takhle nějak podle serveru vypadá prostředí, ve kterém lidé nevidí v demokracii moc výhod a neměli by nic proti, kdyby se moci ujal nějaký autokrat, který by podle jejich názoru dal věci do pořádku. O demokratických politicích si totiž myslí, že na ně zapomněli a že vlastně ani politikům nestojí za pozornost.

„Místní se naučili nenávidět každého, komu do talíře nevidí, protože předpokládají, že mu pečená holoubata létají rovnou do pusy. Předpokládají, že se ‚ti druzí‘ mají lépe, a to proto, že oni sami se mají špatně,“ píše server.

„V prezidentských volbách zde vyhrál Miloš Zeman, ve sněmovních bodovali komunisté společně s okamurovci. Zastupitelstvo ovládli místní podnikatelé se svými kandidátkami. Hned po volbách začali pokládat mandáty a místo nich nastoupili náhradníci, často lidé bez práce a s množstvím exekucí. Jejich úkolem je bezmyšlenkovitě plnit příkazy podnikatelů, kteří takto de facto vlastní radnici. Nejsou to žádní političtí lumeni, ale instinkt jim radí dávat lidem chléb a hry. Trhákem místního politického marketingu byl sud piva dokulený hasičům a v neděli na fotbal. A na Vánoce rozsvěcení stromu a na starém náměstí u kostela trh,“ pokračuje server.   

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

A když se lidí zeptáte, kdo může za to, že se městečku příliš nedaří, že zdejší lékárna otevírá jen občas a každý pátý obyvatel je bez práce, mají jasno. Může za to prý Miroslav Kalousek (TOP 09). Prý obral stát o miliardy, které nabídl církvím v rámci majetkového vyrovnání. „Hlavně že dal miliardy černoprdelníkům,“ vyložil svůj pohled na svět rozložitý šedesátník. A několik žen v jeho věku přitakalo. „Hovno dělají, hlavně že prcaj‘ chlapečky,“ uvedla jedna z nich. „Vydělávají miliony, a ještě chtějí dotace,“ nebral si servítky muž. „Nasral bych jim, ať jdou žebrotou.“     

Když přišla řeč na Babiše, zdejší lidé měli jasno. Je to podle nich politik, který stejně jako ostatní jednou rukou dává a druhou rukou bere. Zvyšuje důchody, ale prý současně nutí důchodce vydávat víc peněz za léky nebo platit za benzín, který projezdí jejich děti a vnuci, když jezdí do 20 kilometrů vzdálené školy.

Pokud spáchal podvod s firmou Čapí hnízdo, ať to vyšetří česká policie, ať se do toho neplete nikdo z Bruselu, mírně řečeno. Zdejší lidé se však nezdráhají použít i výrazu „nesere“. Jasno měli občané jihočeského městečka i v kauze údajného únosu premiérova syna Andreje Babiše mladšího. Zdejší lidé soudí, že lidé občas zlobí a novinářka Sabina Slonková toho využila, aby mohla na premiéra zaútočit. Údajně se mu mstí za to, že už nepíše v MF Dnes, kde prý určitě brala statisíce.

K dovršení všeho zlého navíc zdejší lidi rozčiluje, že se na ně někteří jejich spoluobčané dívají spatra.

„Co mě sere? Že si všichni myslí, že jsme úplně blbý, to mě sere,“ rozzlobil se v jednu chvíli další místní obyvatel. „Jsme každému úplně jedno, nikdo pro nás neudělá nic.“

Ať se na to zdejší lidé dívají jak chtějí, mají za to, že za komunistů se „měli líp“. Měli práci, lépe se dostali alespoň k nějakým službám a tak podobně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Krysy vylezly z kanálů... Fendrych se pustil do Štěpána Kotrby, ale ten si to nenechal líbit

13:53 Krysy vylezly z kanálů... Fendrych se pustil do Štěpána Kotrby, ale ten si to nenechal líbit

Komentátor serveru Aktuálně.cz Martin Fendrych prozradil, proč tolik lidí útočí na Českou televizi. …