Problémy se tam objevily, když v roce 2016 do automobilky a okolních továren dorazily tisíce dělníků, často ze zahraničí. Přibyly hlavně přestupky v dopravě a rušení veřejného pořádku.
„Začíná se to hýbat správným směrem," řekl ČTK starosta jedenáctitisícového Rychnova nad Kněžnou Jan Skořepa.
Příchod nových pracovníků, který se odehrál v krátké době, byl podle něj nevyvážený. Bylo chybou, že stát před náporem pracovních sil nevytvořil v oblasti vhodné podmínky, zejména nepodpořil výstavbu bytů, míní starosta. Zaměstnanci do zóny za prací dojíždějí, což působí problémy v dopravě, nebo žijí v ubytovnách. "Když nastal ten prudký zlom, tlačili jsme na vládu, aby došlo k aktualizaci vládního usnesení z února 2015, které slibovalo investice hlavně do dopravní infrastruktury, ale nepočítalo s tak masivním přílivem lidí. K aktualizaci došlo loni a jsou v něm i investice do kulturních, sportovních, školských zařízení a hlavně do výstavby nájemních bytů," řekl ČTK Skořepa.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp