Tady vůbec nejde o lidské zdraví. Hudebník varuje před novou totalitou

06.11.2021 16:35 | Kauza

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek sleduje strategii boje proti covidu u nás i v zahraničí. Vychází mu z toho jediné; vliv všech možných i nemožných opatření na zastavení viru se ukazuje jako minimální. Možná zde politické elity sledují jiné cíle, než je záchrana našeho zdraví. Hovoří o nástupu nové totality.

Tady vůbec nejde o lidské zdraví. Hudebník varuje před novou totalitou
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Petr Štěpánek

Štěpánek minulý víkend vyrazil s vnoučaty na výlet do německého Legolandu a na vlastní oči viděl, co se tak jako tak ví. „Němci jsou v dodržování všech těch možných i nemožných protiepidemických opatření mnohem důslednější, poctivější a ukázněnější než my Češi. Prostě: Ordnung muss sein! Pořádek musí být.

Jenže je jim to platné jako mrtvému zimník. Čísla jejich nakažených letí strmě nahoru úplně stejně jako ta naše. Plyne z toho jediné. Vliv všech těch možných i nemožných opatření na zastavení viru je, ne-li žádný, tak naprosto minimální. Vir si stejně dělá, co chce. Každý vir se nakonec unaví, oslabí a vymizí. Tak to bylo, je a bude. Nemoci vždy byly, jsou a budou. Nic s tím nenaděláme,“ dodává.

Všechna ta opatření podle Štěpánka daleko více než k zastavení viru slouží pouze jako demonstrace toho, že politici něco dělají, že se politici o nás starají, a že politici za nás a na nás myslí. „Jenže politici si v lepším případě pouze vytvářejí alibi a v tom horším si přisvojují nezasloužené zásluhy, že právě oni to zvládli, že oni to zařídili. Ti hloupější mezi námi jim to žerou. Děkuju, nechci! Postarám se raději sám. Mám svůj rozum, mám svoji zodpovědnost,“ pokračuje.

Ve skutečnosti je to prý ještě daleko horší. „Celé to šílenství neúčinných proticovidových opatření totiž doprovázejí sekundární efekty. Žádná ochrana nebo téměř žádná ochrana se sice nekoná, ale zato bují nesmyslná buzerace, pošlapávají se elementární občanská práva, státní orgány porušují zákony, zasévá se nevraživost mezi občany, opět kvete udavačství. Společenské škody napáchané těmito sekundárním efekty jsou násobně nebezpečnější než škody způsobované samotným virem,“ upozorňuje.

Vývoj dějství vnímá jako návrat k totalitnímu režimu. „Nová totalita otvírá chřtán. A zatímco jedni kvůli nesmyslným opatřením chudnou či dokonce krachují, jiní si díky nim nezřízeně mastí kapsu,“ uzavírá Štěpánek.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

COVID

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: nab

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odpad, jedovatá zmije? Tak mluvili nacisté o Židech, vzkazuje Žantovský. A cenzor Kartous v Radě ČT?

7:37 Odpad, jedovatá zmije? Tak mluvili nacisté o Židech, vzkazuje Žantovský. A cenzor Kartous v Radě ČT?

TÝDEN V MÉDIÍCH Z patnácti uchazečů vybraných Volebním výborem zvolí Sněmovna pět nových členů Rady …