Tajemství odhaleno. Za vším je Vít Bárta, napsal Okamura v mailu, který podepsal někdo jiný

24. 3. 2015 13:48

Spory uvnitř hnutí Úsvit gradují, přičemž míč je stále na straně Tomio Okamury. Proti jeho praktikám se mediálně vyjádřil jak bulvární Blesk, tak Reportéři ČT, nebo Týden. Někdejší předseda hnutí však celou věc považuje za puč a snahu o hledání kompromitujících důkazů proti jeho osobě. To alespoň tvrdí bývalý první místopředseda strany Jaroslav Novák.

Tajemství odhaleno. Za vším je Vít Bárta, napsal Okamura v mailu, který podepsal někdo jiný
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura chování svých kolegů označil za puč a zradu na voličích
reklama

Hodnotící zprávu, která poukázala na nestandardní kroky Úsvitu, podle Nováka zpracovávala kontrolní komise složená z účetní Věcí Veřejných Moniky Kašníkové, z exposlance VV Jiřího Štětiny a z právníka Víta Bárty Jana Matese. „Komise se nezabývala účetnictvím a efektivitou nákladů hnutí, ale pouze se zaměřila na vytvoření kompromitujících materiálů proti Okamurovi," tvrdí Novák v e-mailu, který do médií pod svým jménem rozeslal Tomio Okamura.

Podle Nováka není pravdou, že je Úsvit v mínusu, tento dojem se prý snaží uměle vytvořit pučisté, aby odvedli pozornost. Naopak, v hnutí Úsvit zbývá do konce volebního období minimálně 20 milionů korun, konstatuje Jaroslav Novák.

Bývalý šéf Věcí veřejných Vít Bárta dle svých slov pomáhá policií stíhaným podnikatelům. Uvedl to v rozhovoru pro MF Dnes, kde poprvé potvrdil, že tahá za nitky v zákulisí Úsvitu. Nechce, aby byli lidé znovu zklamaní, jako když Kočí a Peake rozbíjely Věci veřejné. „Setkal jsem se opakovaně s Tomiem, Radimem Fialou, ale i s poslanci z Černochova tábora. Nechci, aby lidé byli znovu zklamaní, jako když Kočí a Peake rozbíjely Věci veřejné,“ tvrdí Bárta.

Okamura dle jeho názoru udělal spoustu chyb. Bárta si prý často říkal, že je rád, že nemusí obhajovat některé jeho hloupé výroky, které například vážné téma imigrace údajně jen poškozují, ba přímo bagatelizují. „Na druhou stranu bez něj se poslanecký klub rozpadne a pak si kmotříci s radostí naporcují poslance Úsvitu jako jehněčí kotletu,“ myslí si Bárta.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jak se informace o žádosti Zemana k BIS dostala do Českého rozhlasu? Zdeněk Zbořil se dívá do zákulisí

18:37 Jak se informace o žádosti Zemana k BIS dostala do Českého rozhlasu? Zdeněk Zbořil se dívá do zákulisí

Politolog Zdeněk Zbořil se vyjádřil ke sporu BIS a Hradu ve věci informací o ruských agentech působí…