Tak co uděláme s tím zatčeným radním? ANO svolává mimořádné jednání

10.03.2019 11:53

O situaci v městské části Brno-střed po uvalení vazby na radního Jiřího Švachulu dnes bude jednat hnutí ANO na úrovni města i kraje. V pondělí zasedne rada městské části, v úterý kontrolní výbor a ve středu zastupitelstvo. Vysvětlení budou v pondělí chtít i koaliční partneři ANO, tedy ODS a KDU-ČSL.

Tak co uděláme s tím zatčeným radním? ANO svolává mimořádné jednání
Foto: repro Youtube.com, tan
Popisek: Otevření brněnské tržnice se v roce 2017 účastnil i politik Švachula (vlevo)
reklama

„V uvedené záležitosti budeme dnes jednat. A to jak na oblastní, tak krajské úrovni,“ napsal ČTK Pavel Dvořák, předseda brněnského ANO.

„Máme se sejít a o situaci budeme jednat. Z jednání vydáme stanovisko za ANO Brno-střed,“ potvrdil Martin Schwab, který vede buňku hnutí v centrální městské části a zároveň je místostarostou Brna-středu.

Městský soud v Brně v sobotu večer poslal do vazby radního Švachulu (ANO), který měl v tomto i minulém volebním období na starosti investice. A spolu s ním také vedoucího investičního odboru Petra Liškutina a tři podnikatele ve stavebnictví či realitách. Jde o Petra Kaláška, Pavla Ovčarčina a Lubomíra Smolku. Jsou podezřelí z ovlivňování zakázek a korupce.

Vedení městské části Brno-střed připravuje hloubkovou kontrolu dosud otevřených zakázek investičního odboru. Bude se na ní podílet kontrolní výbor zastupitelstva. Policie byla na radnici městské části od čtvrtečního do sobotního rána, odnesla si dokumenty v listinné i elektronické podobě.

„Týká se to minulého volebního období, minulé koalice, kdy ODS byla v opozici,“ řekl ČTK v pátek starosta Vojtěch Mencl (ODS). Doplnil, že řízení odboru investičního a správy bytových domů do vyšetření celé situace převezme tajemník radnice Petr Štika. Dosud jej vedl Liškutin.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Superligový novinář Kroupa, hlídač pravdy ze správného hnízda. Budete koukat, čemu všemu se dnes v Česku říká „žurnalistika“

7:44 Superligový novinář Kroupa, hlídač pravdy ze správného hnízda. Budete koukat, čemu všemu se dnes v Česku říká „žurnalistika“

TÝDEN V MÉDIÍCH Už ani spříznění novináři nejsou ochotni věřit tomu, čím ve svých reportážích krmí v…