Tak dnes vypadá diplomová práce: Čtrnáct stránek o "posraném" umění a otrockém systému. Autor dostal plný počet bodů, chtějí jej navrhnou na cenu děkana

30.05.2017 16:59

Češi, Moravané a Slezané jsou jen otroci, kteří pracují za směšně nízkou mzdu. Přesto je lepší najít si nějakou normální práci, než se věnovat po*ranému umění. Takto ostrý názor nezastává nikdo jiný než jeden ze studentů umění v Brně a svůj postoj také bez okolků popsal ve své absolventské práci. Přestože má jen 14 stran a dočteme se v ní, že studium umění je totálně k ničemu, dostal jak od vedoucího práce, tak od oponenta plný počet bodů. Dokonce jeho dílo navrhují na cenu děkana, určenou pro nejlepší práce.

Tak dnes vypadá diplomová práce: Čtrnáct stránek o "posraném" umění a otrockém systému. Autor dostal plný počet bodů, chtějí jej navrhnou na cenu děkana
Foto: Hans Štembera
Popisek: Úřad práce pro Prahu

Server Echo24.cz přinesl příběh studenta Fakulty výtvarných umění brněnského VUT Kryštofa Ambrůze, který sepsal poněkud zvláštní absolventskou práci. Konstatoval v ní totiž, že studium fakulty, na které právě končí, je absolutně k ničemu a slouží jen k tomu, aby jeho absolventi končili na úřadech práce. Sám se proto místo psaní absolventské práce věnoval spíše hledání standardního zaměstnání. A do své práce to také napsal.

„Celý rok jsem nic nedělal, protože na to nebyl čas. Místo toho bylo daleko důležitější najít si práci a jako normální člověk se zařadit do systému, který z nás v České republice dělá otroky pracující za směšné peníze,“ napsal Ambrůz, který si přivydělával ve školním bistru.

Celý článek naleznete zde.

Navzdory tomu, že se svými názory netajil, dočkal se ocenění jak od vedoucího práce, tak od oponenta, který měl poukázat na slabé stránky či kritická místa práce. Vedoucí práce Jan Šrámek prozradil, že sledoval Ambrůze po celou dobu studia a jeho práce mu vždy přišly zajímavé. Má prý také pochopení pro těžkosti, s nimiž se student potýkal v posledním ročníku. Považuje za velký úspěch, že Ambrůz i tak studium dokončil.

Oponent Martin Mazanec ocenil studentův kritický přístup k umění a k vysokoškolskému vzdělání vůbec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ekonomka brutálně nachytala Schwarzenberga kvůli Kosovu. Pane kníže, tohle se fakt nepovedlo

7:47 Ekonomka brutálně nachytala Schwarzenberga kvůli Kosovu. Pane kníže, tohle se fakt nepovedlo

Český prezident Miloš Zeman před pár dny při své návštěvě Srbska vyzval naši politickou scénu k disk…