Tak je to přece jenom pravda! Čerstvé informace k vyšetřování sexuálních útoků v Německu

03.05.2016 11:44 | Zprávy
autor: pro

V souvislosti se sexuálním násilím v průběhu silvestrovských oslav v Kolíně nad Rýnem se spekulovalo o snaze německých úřadů celou záležitost bagatelizovat a zahrát do autu. Vysoce postavený policista nyní tuto skutečnost potvrzuje.

Tak je to přece jenom pravda! Čerstvé informace k vyšetřování sexuálních útoků v Německu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Centrální mešita v Kolíně nad Rýnem v turečtině zvaná Merkez-Camii je před dokončením. Svatostánek se dvěma minarety pojme až 1300 věřících

Dvaapadesátiletý policista podle internetového serveru The Local tvrdí, že se jeho nadřízení snažili vyloučit slovo „znásilnění“ z interní zprávy o vyšetřování masových sexuálních útoků v Kolíně nad Rýnem. Jak policista uvádí, průběh vyšetřování se snažil ovlivnit zejména vyšetřovací výbor zřízený ministerstvem vnitra spolkové země Severní Porýní – Vestfálsko. „Volal mi úředník z ministerstva, že prý nešlo o znásilnění a abych toto slovo ve zprávě vypustil.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Hladík byl položen dotaz

Interpelace

Jak vám vláda bere možnost k interpelacím? To jde? Já měla za to, že je to jejich zákonná povinnost odpovědět, ústně či písemně. Pokud tomu tak není, co se s tím dá dělat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Půjdeme po vás. I zpětně.“ Britská strana slibuje pomstu těm, kdo přitáhli migranty

15:51 „Půjdeme po vás. I zpětně.“ Britská strana slibuje pomstu těm, kdo přitáhli migranty

Brutální útok nožem, který otřásl severoirským Belfastem, vyvolal vlnu hněvu a nepokojů, jež se běhe…