Tak proboha, to ne! To je konec! Zaorálek začal křičet na Andreje Babiše. A dal si další pivo

31.07.2017 12:19

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš a volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek se poprvé utkali tváří v tvář v diskuzi na hudebním festivalu Benátská! Vše pod taktovkou Jindřicha Šídla a Zuzany Kubátové ze serveru SeznamZprávy.

Tak proboha, to ne! To je konec! Zaorálek začal křičet na Andreje Babiše. A dal si další pivo
Foto: ReproFoto: TV Prima
Popisek: Bývalý ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) v pořadu Partie.
reklama

Dlouho se nevědělo, zda Andrej Babiš skutečně dorazí, neboť nejprvě svou přítomnost slíbil, pak to začal brát zpět. V závěru šel „náhodou kolem“ na koncert Vaša Patejdla. Debaty se také zúčastnil krajský lídr ANO Jiří Bláha, místopředseda Pirátů Jakub Michálek, liberecký hejtman Martin Půta (STAN) a velká odpůrkyně Babiše Klára Novotná – Drzá Klára. „Nemáme se rádi,“ řekla před setkáním Drzá Klára. Osobní schůzka s Babišem podle ní nepomohla. 

Původní text ZDE

Babiš ve svém vystoupení mimo jiné hovořil o tom, že žijeme v bezpečné zemi. „Snížili jsme také daně, vraceli jsme různé věci, které předchozí vlády vzaly,“ zmínil Babiš. Jemu samotnému se podle něj žije hůř, protože šel do politiky. „Mám své fanoušky, chci a budu v tom pokračovat. Budu pokračovat v boji proti korupci a klientelismu,“ řekl.

Zaorálek pak připomněl, jaká byla atmosféra, když vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD) začínala svou činnost. „Nebyl tady žádný růst. Situace byla velice špatná. Za ty čtyři roky se mnohé zásadně změnilo. Tato země je nyní fiskálním premiantem. Zemi se daří. Důležité ještě je, aby se dařilo lidem,“ řekl Zaorálek. 

„Pro mě tato vláda nic neudělala. Čtyři roky promrhala. Dělají se směšné pseudokroky, například jsme se obrátili blíž na Čínu,“ velmi kriticky reagoval Michálek. „Tato vláda je vládou stagnace,“ dodal.

Babiš pak také velmi vehementně prosazoval heslo, aby se stát řídil jako firma. V jednu chvíli se pak na něj velmi rozčílil Zaorálek, který si dokonce musel objednat další pivo, aby svůj vztek spláchnul. To bylo ve chvíli, kdy se diskutovalo o Babišově knize. „Tak proboha, to ne! To je konec,“ sdělil Zaorálek v rozhořčení nad Babišovými nápady.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Půlka obyvatel říká, že si nic nedělá ani z příznaků, hromoval Hamáček. Takže vláda výrazně omezila pohyb, do ulic policie a armáda

22:38 Půlka obyvatel říká, že si nic nedělá ani z příznaků, hromoval Hamáček. Takže vláda výrazně omezila pohyb, do ulic policie a armáda

Vláda vyhlásila opět nouzový stav. Od pondělí na tři týdny bude také výrazně omezen pohyb osob. Pro …