Tak proč jeli do Libanonu, kde je unesli? Odpověď zní: Uprchlíci

21.07.2015 9:31 | Zprávy
autor: vam

Nové informace v případu, který dosud zahaluje poměrně hustá mlha tajemství, přináší dnešní Mladá fronta Dnes. Posledním z pětice Čechů, kteří před několika dny zmizeli na východě Libanonu, jehož totožnost dosud nebyla známa, byl armádní zpravodajský důstojník. Dva pracovníci jindřichohradecké televize, kteří jsou rovněž mezi zmizelými, chtěli na hranicích Libanonu a Sýrie natočit životní reportáž o uprchlících. A možná doplatili na svoji naivitu.

Tak proč jeli do Libanonu, kde je unesli? Odpověď zní: Uprchlíci
Foto: repro foto Youtube
Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto

Podle deníku asi nejzáhadnější postavou celé výpravy je Martin P., o kterém libanonská média včera psala jako o vysoce postaveném členovi českých bezpečnostních složek. Údajně doprovázel skupinu kvůli bezpečnosti. Listu se podařilo zjistit, že dvaatřicetiletý Martin P. v minulosti sloužil u 102. armádního průzkumného praporu v Prostějově. Jeho součástí je i rota HUMINT specializovaná na zpravodajské úkoly, především na získávání informací od lidí přímo v místě, kde armáda operuje.

Úkoly tajných služeb prý v Libanonu neplnil

Zda Martin P. stále pracuje jako voják, ale není jasné. Zdroje redakce listu blízké pražskému krizovému štábu rezolutně popírají, že by v Libanonu plnil úkoly tajných služeb, ani v armádě prý jako špion nepracoval.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…