Tak to jsou velmi alarmující informace. Týkají se světového hospodářství

27.08.2015 11:51 | Zprávy

Podle aktuální zprávy Světové obchodní organizace (WTO) poklesl objem mezinárodního obchodu za první pololetí letošního roku nejvíce od roku 2009. Za první čtvrtletí šlo o propad o 1,5 %, ve druhém se již snížil „jen“ o 0,5 %.

Tak to jsou velmi alarmující informace. Týkají se světového hospodářství
Foto: pixabay.com
Popisek: Řecká krize - ilustrační foto

V červnu sice došlo podle analýzy Nizozemského úřadu pro analýzu hospodářské politiky k nárůstu o 2 %, ale sami autoři této analýzy upozorňovali na to, že z dlouhodobého hlediska šlo spíš o výjimku. „Prvních šest měsíců letošního roku bylo skutečně hodně mizerných,“ sdělil hlavní ekonom Světové obchodní organizace Robert Koopman deníku Financial Times. WTO přitom předpovědělo, že objem obchodu poroste v roce 2015 o 3,3 %. V nejbližších týdnech tak pravděpodobně dojde k přehodnocení těchto odhadů. Podle Koopmana se na poklesu objemu mezinárodního obchodu odráží nedostatečné oživení evropské ekonomiky a zpomalený ekonomický růst Číny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: pro

Podvýbor pro duševní zdraví

Jak nějaký podvýbor pomůže zlepšit situaci? Není hlavní problém v tom, že chybí peníze třeba na psychology? A jak si vysvětlujete, že psychických problémů nejen u dětí narůstá, a jak se díváte na problém šikany, která je čím dál častější a surovější- otřesnější?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Videozáznam s Babišem vytažen v živém vysílání. Vondráček ho smetl

15:15 Videozáznam s Babišem vytažen v živém vysílání. Vondráček ho smetl

„Běžte se podívat do průmyslových podniků, jaká tam visí parte!“ pustil se poslanec Aleš Juchelka (A…