Tak tohle si snad ani Jiří Vyvadil nezasloužil... Komentátor z Bakalových novin se vysmívá "příteli Ruska"

27.03.2015 9:35

Komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk prostřednictvím internetové DVTV okomentoval aktivity odpůrců průjezdu amerického konvoje přes Českou republiku. Štiplavě se vyjadřoval zejména na adresu „vůdce“ protiamerických sil Jiřího Vyvadila. Průzkum agentury STEM/MARK pro ČT, podle kterého průjezd amerického vojenského konvoje nevadí 82 % Čechů, by prý snad mohl Vyvadila přivést k emigraci na Ural.

Tak tohle si snad ani Jiří Vyvadil nezasloužil... Komentátor z Bakalových novin se vysmívá "příteli Ruska"
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Vyvadil

„Tak tohle si snad ani Jiří Vyvadil nezasloužil. Může se postavit na hlavu a uvařit facebookové servery, aby zorganizoval povstání proti americkému konvoji, a nakonec dvaaosmdesát procent populace řekne, že jí americký konvoj nevadí. Z toho by jeden snad emigroval na Ural,“ zahájil Honzejk komentář o aktivitách odpůrců průjezdu amerického konvoje přes Českou republiku.

Vyvadil prý jistě řekne, že průzkum zaplatila CIA, stejně jako červené karty pro Miloše Zemana a odpolední přeháňky. „Ale marná sláva. Tuhle bitvu jeho přátelé Ruska prohráli. S Putinem se prostě většina Čechů kamarádit nechce,“ myslí si komentátor HN.

Přílišnému nadšení bychom ale dle Honzejka přesto propadat neměli. Říci, že americký konvoj nevadí, je prý totiž slabé. „Je to něco, jako kdyby se vám do bytu vlámával násilník, soused vám přibíhal na pomoc a vy na něj z gauče neochotně houkli: no tak pojď, mě vlastně ani nevadí, že ho zaženeš,“ dal novinář příklad. Z podobného soudku je údajně i výrok prezidenta Miloše Zemana, že americký konvoj máme „pouze“ tolerovat, nikoliv podporovat.

„Víme zatím jen tolik, že většina české populace a snad i většina politiků je pevně rozhodnuta nechat se od spojenců ochránit. Teď ještě zbývá otázka, zda jsme pro sebeobranu také ochotni něco udělat. Obávám se, že pokud by proběhl průzkum na toto téma, mohl by z něj mít nakonec Vyvadil ještě radost,“ konstatoval Honzejk.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČSSD v eurovolbách získala prezidentův hlas

21:02 ČSSD v eurovolbách získala prezidentův hlas

Češi dnes začali rozhodovat o tom, kdo je příštích pět let bude zastupovat v Evropském parlamentu. V…