Tak zase jinak. „Janka“ prý není komunistka, ale liberálka. A pak Gregorová vysvětlila, že žádná levice neexistuje

11.01.2022 20:26 | Zprávy

Pirátská strana má nové vedení, staronovým předsedou se stal Ivan Bartoš, všechny předsednické posty celostátní fórum přeobsadilo. Volbě předcházela ostrá debata o Janě Michailidu, která se otevřeně přihlásila ke komunistickému přesvědčení a kandidovala na šéfku strany. Před kritikou některých spolustraníků ji nevybíravým slovníkem bránila europoslankyně Markéta Gregorová (Piráti), která v pořadu Interview ČT24 hovořila o vnitrostranických sporech. Ve straně podle ní neexistuje žádné levé křídlo Pirátů, způsob myšlení Michailidu prý uniká mainstreamu.

Tak zase jinak. „Janka“ prý není komunistka, ale liberálka. A pak Gregorová vysvětlila, že žádná levice neexistuje
Foto: Wikipedia
Popisek: Markéta Gregorová

Sjezd Pirátů provázely silné emoce, nyní je podle Gregorové atmosféra ve straně „spokojená“. „Musíme přiznat, že mezi říjnem, kdy proběhl volební debakl, a současností, kdy bylo voleno nové předsednictvo, vládlo nepříjemné období plné emocí. S novým vedením přišly nové závazky a těšíme se, co přijde,“ řekla úvodem Gregorová, která je se složením nového vedení spokojená. 
 
Staronový předseda Pirátské strany Ivan Bartoš prohlásil, že „strana potřebuje restart“, mluvil o konsolidaci pirátských sil, která je podle něj zásadní, jeho slova Gregorová přiblížila následovně: „Znamená to, že hodně lidí po volbách nevědělo, kam strana půjde, nyní si nové předsednictvo sedne, vytvoří lepší komunikační prostředí a stranu dá zase zpět trochu dohromady. Středová liberální demokratická strana je náš cíl,“ dodala.
 
Rozhodně se neobává, že by byl vliv Pirátů ve vládě minimální: „Ministři, které ve vládě máme, jsou silné osobnosti, které nebudou ustupovat nějakým tlakům a dalším kolegům. Já jim plně důvěřuji,“ uvedla Gregorová.
 
Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
PhDr. Jiří Horák, Ph.D. byl položen dotaz

Myslíte, že chce Rusko mír?

Jak hodnotíte podmínky, které si Rusko stanovuje pro ukončení války? Přijde vám ztráta území a zákaz vstoupit do NATO jako adekvátní podmínka? Mně teda moc ne a kladu si otázku, zda to Rusko nepožaduje záměrně, aby to vypadalo, že se dohodnout, ale vlastně vůbec nechce. Co myslíte? A věříte, že je r...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

 Hůř, než si Macron i Brusel myslí. Z těchto voleb mají vážně děs

10:50 Hůř, než si Macron i Brusel myslí. Z těchto voleb mají vážně děs

Ve Francii je momentálně horko a schyluje se k bouřce. Jenže nejde o počasí, ale o politiku. Po neús…