Takhle se bude bránit Křečkovi. Patočka doufá, že se ještě něco změní. Zbystřit by měl i Klaus ml.

15.02.2020 21:25

Šéfredaktor Deníku Referendum Jakub Patočka důkladně vysvětlil, proč si půjde lehnout před kancelář ombudsmana v Brně, aby Stanislavu Křečkovi zabránil ve vstupu do úřadu Veřejného ochránce práv. Použil přitom i poměrně expresivní výrazy.

Takhle se bude bránit Křečkovi. Patočka doufá, že se ještě něco změní. Zbystřit by měl i Klaus ml.
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zástupce Veřejného ochránce práv Stanislav Křeček

Stanislav Křeček se 19. února ujme funkce ombudsmana. Tedy přesněji řečeno, měl by se jí ujmout. Jakub Patočka hodlá dorazit před Křečkovu kancelář a zabránit mu ve vstupu do úřadu. Proč? Má totiž obavy, že Křeček nebude tím správným ombudsmanem. Bude to prý ombudsman, který napomůže upevnění režimu Andreje Babiše (ANO), jenž, podle Patočky, posunul naši republiku na šikmou plochu.

Anketa

Máte rádi Stanislava Křečka?

95%
5%
hlasovalo: 32195 lidí

Zvolení Stanislava Křečka je totiž projevem institucionálního barbarství. Sněmovna se tu zachovala jako tlupa revolucí a vodkou zpitých mužiků v dobytém šlechtickém sídle. Stanislav Křeček je člověk, který očividně není kvalifikován k výkonu funkce veřejného ochránce lidských práv; a v příčetnější době by i jeho politováníhodné účinkování v roli jeho zástupce zákonodárce ukončil předčasně. Projevuje se jako člověk, který nemá ponětí o mezinárodní shodě v pojetí lidských práv a který bizarními konstrukcemi, jak vystřiženými z konspiračních webů, zdůvodňuje dokonce oprávněnost diskriminace či své rasistické brebty,“ napsal Patočka.

Šéfredaktor prý nevěří v účinnost akcí spolku Milion chvilek, neboť jeho akce považuje za příliš vlídné  a málo časté. Jsou to akce pro Andreje Babiše možná nepříjemné, ale podle Patočky mnoho nezmění.

Proto je prý třeba projevit důraznější občanský odpor.

„Je to člověk, který by pro své názory byl ve většině západoevropských zemí vyloučen ze sociální demokracie, za niž tu byl poslancem, kterého by dokonce i u nás po právu propustili jako zaměstnance z knihkupectví Kanzelsberger, a který tudíž nemůže vykonávat funkci ombudsmana. Že ho prezident Zeman vůbec navrhl, bylo dalším obscénním projevem jeho chronické neúcty k Ústavě, kvůli níž měl být i on sám svého úřadu dávno zbaven. Že se se Zemanovým návrhem Sněmovna ztotožnila a diskriminační a rasistické názory projevujícího kandidáta veřejným ochráncem lidských práv zvolila, je projevem tmářského vztahu k ochraně lidských práv občanů a je také projevem hrubé neúcty k Ústavě jako základu naší demokracie. Lze zvažovat, zda tu není přímo naším ústavní právem postavit se volbě Sněmovny na odpor,“ nešetřil tvrdými slovy šéfredaktor.

Patočka věří, že pokud budou demonstranti dost neústupní, třeba jim nakonec ustoupí poslanci a zvolí za ombudsmana někoho jiného. Pokud Křeček nebude zastaven, hrozí, že si do úřadu přivede lidi, které Patočka považuje za nebezpečné. Zmínil v této souvislosti např. právníka Zdeňka Koudelku spojeného s Trikolórou Václava Klause mladšího.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

20:01 Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

Jednou je nebezpečný Tunis, podruhé Řecko. Lumpárna od Ministerstva zdravotnictví, rozčiluje se pro …