Takhle ubráníme hranice, nadnesl v ČT Jaroslav Štefec

12.10.2015 15:31

Zásadním bodem při řešení migrační krize je lepší ochrana vnějších hranic Evropské unie. K tomuto tématu pohovořil v České televizi vojenský analytik Jaroslav Štefec.

Takhle ubráníme hranice, nadnesl v ČT Jaroslav Štefec
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Zbrojní analytik Jaroslav Štefec v pořadu ČT Hyde park

Podle Štefce je posun zcela jistě v tom, že Evropská unie začala respektovat jednotlivé státy Unie v jejich ochraně vnitřních hranic.

Pro ostrahu vnější hranice jsou nejvhodnější ženijní jednotky, jež mají prostředky na stavbu jednotlivých prvků hranic, a radiotechnické jednotky, podotkl Štefec. A vyjádřil se také k hotspotům. „Je to především záležitost vojenská. Armáda má prostředky pro vybudování těchto prvků,“ uvedl Štefec.

„Problém je v tom, že jednotlivé země EU mají své armády zapojené ve strukturách NATO. To vyčleňování jednotlivých skupin podléhá rozhodnutím NATO. NATO se bude tedy muset daleko víc angažovat, než se angažuje dosud,“ pokračoval Štefec. Schopností NATO by například dle něj mělo být využíváno u ostrovů Řecka, které situaci s uprchlíky nezvládá.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Radek Rozvoral byl položen dotaz

koalice

K čemu je, když uspějete ve volbách, když stejně nejste schopni se s nikým domluvit na koalici? Myslím teď hlavně ve sněmovně. Proč si z ANO děláte za každou cenu nepřítele, když by to mohl být potencionálně váš jediný koaliční partner, s kterým byste získali většinu ve sněmovně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Blanárova schůzku se „zakázanými“ médii. Co padlo za dveřmi? Analytik zná odpověď

5:00 Blanárova schůzku se „zakázanými“ médii. Co padlo za dveřmi? Analytik zná odpověď

TÝDEN V MÉDIÍCH Petr Fiala neměl žádné kmotry v pozadí, nikdo mu zadarmo nic nedal a musel se adapto…