Takhle ubráníme hranice, nadnesl v ČT Jaroslav Štefec

12.10.2015 15:31

Zásadním bodem při řešení migrační krize je lepší ochrana vnějších hranic Evropské unie. K tomuto tématu pohovořil v České televizi vojenský analytik Jaroslav Štefec.

Takhle ubráníme hranice, nadnesl v ČT Jaroslav Štefec
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Zbrojní analytik Jaroslav Štefec v pořadu ČT Hyde park

Podle Štefce je posun zcela jistě v tom, že Evropská unie začala respektovat jednotlivé státy Unie v jejich ochraně vnitřních hranic.

Pro ostrahu vnější hranice jsou nejvhodnější ženijní jednotky, jež mají prostředky na stavbu jednotlivých prvků hranic, a radiotechnické jednotky, podotkl Štefec. A vyjádřil se také k hotspotům. „Je to především záležitost vojenská. Armáda má prostředky pro vybudování těchto prvků,“ uvedl Štefec.

„Problém je v tom, že jednotlivé země EU mají své armády zapojené ve strukturách NATO. To vyčleňování jednotlivých skupin podléhá rozhodnutím NATO. NATO se bude tedy muset daleko víc angažovat, než se angažuje dosud,“ pokračoval Štefec. Schopností NATO by například dle něj mělo být využíváno u ostrovů Řecka, které situaci s uprchlíky nezvládá.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ukazoval jste jen uprchlíky a jednu stranu konfliktu. Jsem tady, abych vám to řekla do očí!“ Drsný střet zpravodaje ČT Jakuba Szántó a rozčílené Syřanky. Na veřejnosti

16:59 „Ukazoval jste jen uprchlíky a jednu stranu konfliktu. Jsem tady, abych vám to řekla do očí!“ Drsný střet zpravodaje ČT Jakuba Szántó a rozčílené Syřanky. Na veřejnosti

REPORTÁŽ Za oponou války. Tak se jmenuje kniha novináře, zahraničního zpravodaje ČT Jakuba Szántó, p…