Koronavirus dopadá tvrdě i na ekonomiku. Dopadá na lidi, kteří po roce boje s pandemií v Česku nemohou najít práci a už nemají dost peněz ani na základní potraviny. Zatímco v roce 2019 chodilo do potravinových bank na 100 tisíc lidí, během roku 2020 vystoupalo toto číslo ke 160 tisícům. V největších problémech se ocitli samoživitelé, samoživitelky, nebo kompletní rodiny s nízkými příjmy.
„Roste počet lidí, kteří nemají co jíst. Podle centrály potravinových bank je jich o 60 procent více oproti roku 2019. Pandemie za sebou nechává v Česku spoušť. Vedle mrtvých přibývá těch, kteří bojují o to nejzákladnější. O jídlo i o střechu nad hlavou. Krize tvrdě dopadla právě na nejchudší,“ upozornila moderátorka pořadu 168 hodin ČT Nora Fridrichová, když uváděla reportáž natočenou ve frontě před potravinovou bankou.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: mp