Taková propagace. Takový propadák. Boj za „českého Floyda“. Účast: 2. Plus 30 novinářů

24.06.2021 9:31

V Praze se měl včera odehrát protest proti policejní brutalitě, o jeho konání informovala největší česká média. Ale podle serveru Pražská drbna se neodehrál. Na místě byly jen dvě dívky s malým transparentem. A asi třicet novinářů, kteří čekali, co se bude dít. Není divu, když si svolávatelé demonstrace nebyli jisti vůbec ničím.

Taková propagace. Takový propadák. Boj za „českého Floyda“. Účast: 2. Plus 30 novinářů
Foto: Repro Youtube
Popisek: Prokopovo náměstí na Žižkově - ilustrační foto

Jak jsme již psali, včera měl na pražském Prokopově náměstí proběhnout protest proti policejní brutalitě organizovaný skupinou Autonomní akce. Nedá se říct, že by se mu nedostalo pozornosti médií. O plánech Autonomní akce jako první informoval server iDnes, který zmínil jak jméno skupiny, tak místo a čas konání, stejně tak CNN Prima News. O konání akce informoval i server Romea.cz, ovšem v angličtině.

Anketa

Má Robert Šlachta vaši důvěru?

56%
37%
hlasovalo: 14934 lidí
Že si Autonomní akce nebyla jista tím, kolik lidí se zúčastní, vyplývá už z její tiskové zprávy, kterou včera zveřejnila. „Nelze předjímat jací lidé se zúčastní a kolik jich bude. Program akce není pevně určen a nabízí tedy možnosti aktivního vyjádření těm, kteří přijdou. Akce je otevřena všem, kteří respektují body popsané v pozvánce. Program bude rozvíjen dle potřeb nebo nápadů účastníků a účastnic. Kdo přijde, ten může mít vlastní podíl na obsahu a formě demonstrace. Autonomní akce si nenárokuje možnost diktovat zúčastněným osobám jaký způsob vyjádření si zvolí. Pravděpodobně tedy dojde k projevům různých pohledů a taktik,“ píší aktivisté.

Stručně řečeno si tedy aktivisté, kteří chtějí zrušit policii, u protestu nebyli jisti skoro ničím, ani počtem zúčastněných, ani programem, ani vyjádřeními.

K projevům „různých pohledů a taktik“ nakonec nedošlo. Podle serveru Pražská drbna totiž mezi šestou a půl sedmou na náměstí, kde se měl protest konat, byli jen kolemjdoucí a dvě dívky s transparentem „We have a racism problem“ (Máme problém s rasismem) na kterém byla kromě nápisu ještě vlajka ČR a Evropské unie. A dle Pražské drbny také zhruba třicet pracovníků českých médií, kteří zřejmě čekali na výstupy protestujících. Které ale nakonec nepřišly.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pod duhovou vlajkou a větrníky. Putování předvolebním Německem

9:04 Pod duhovou vlajkou a větrníky. Putování předvolebním Německem

REPORTÁŽ Oslovují se familiárně Markus a Armin, ale německá liberální média vděčně čekají na jakýkol…