Takto Robert Fico smázl TV novináře, který ho chtěl trápit za to, že jel do Moskvy

08.06.2015 12:47 | Zprávy
autor: vef

Moderátor slovenské televize TA3 Norbert Dolinský si vzal na paškál slovenského premiéra Roberta Fica. A to kvůli návštěvě slovenské delegace v Rusku. Přišla totiž v čase, kdy Moskva zveřejnila sankční seznam politiků a diplomatů Evropské unie, kteří jsou v Rusku nežádoucí.

Takto Robert Fico smázl TV novináře, který ho chtěl trápit za to, že jel do Moskvy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér SR Robert Fico

Setkání Fica s prezidentem Putinem a premiérem Medveděvem v Kremlu dominovala ekonomická témata – budoucnost tranzitu ruského plynu přes slovenské území, dostavba jaderné elektrárny Mochovce s pomocí ruského Rosatomu či projekt širokorozchodné železnice na území Slovenska.

„Setkání potvrdilo jednotný zájem spolupracovat. Podepsali jsme mezinárodní dohody v různých oblastech. Vztahy mezi Slovenskem a Ruskem se budují na základě porozumění. Naše obchodní výměna se kvůli protiruským sankcím snížila o 14 až 23 procent. To poškozuje nejen Rusko, ale tím pádem i Slovensko,“ zhodnotil setkání ruský premiér Dmitrij Medveděv.

„Ruská federace je oblast, která má čilé kontakty s celým světem, a dnes se některá témata bez ní nedají řešit. Podívejme se na íránský jaderný program, podívejme se na krizi, která je v Sýrii. Navíc moje cesta do Ruska byla plánována dlouhodobě, nevznikla jen tak ze dne na den,“ obhajoval svou návštěvu Ruska v diskusním pořadu TA3 Fico. Moderátor se však nedal a nadále na Fica dorážel, zda nebylo možné cestu odvolat. „Nevidím důvod, proč bychom měli dostávat jakékoliv otázky v souvislosti s cestou do Ruska, protože to, co nás nejvíc trápí, je vývoj vzájemného obchodu. Celá cesta byla orientována ekonomicky,“ pokračoval ve zdůvodňování Fico s ohledem na obchodní rizika. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Svěřenecký fond

Jak to doopravdy je? Vy jste tvrdil, že Agrofert svěříte do svěřeneckého fondu, což se zatím nestalo. Proč? A taky jste tvrdil, že vašim dětem připadne až po vaší smrti, ale prý to bude možné už poté, co skončíte ve funkci a dokonce z vás budou moci udělat správce. Je to pravda nebo ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zrzavý kápo Minář a znečištěné trencle. Vyskočil se baví dvojím metrem

5:23 Zrzavý kápo Minář a znečištěné trencle. Vyskočil se baví dvojím metrem

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Kde jste byli, když vypukl skandál Dozimetr? To nebylo snad ohrože…