Takto to prý dnes vypadá v rozbombardovaném syrském Aleppu

14.09.2018 16:11

V Sýrii už sedm let zuří občanská válka. Většinu území už zase ovládá diktátor Bašar Asad, který válku před lety rozpoutal tím, že nechal střílet do svých spoluobčanů, kteří na demonstracích volali po větší svobodě ve své zemi. Jedním z míst, které válka zasáhla opravdu hodně, je město Aleppo. Ruské letectvo shodilo na město obrovské množství bomb a vládní jednotky bojovaly s povstalci takřka o každý dům. A jak to v Aleppu vypadá dnes? Podívejte se sami.

Takto to prý dnes vypadá v rozbombardovaném syrském Aleppu
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Bašár Asad, Sýrie

Pan Ghasan, senior žijící v Aleppu, kdysi studoval ve slovenské Nitře. Po dobu války zůstával doma, aby ohlídal, že dům jeho rodiny nebude vyrabován. Mnoho Syřanů však z Aleppa v hrůze uprchlo. A teď se vrací jen pozvolna. Město se znovu probouzí, ale prozatím fungují jen menší firmy, nebo živnostníci pracující z domova. Nejvíc práce mají zedníci a lidé, kteří obnovují ve městě infrastrukturu, starají se o to, aby do rozbombardovaných ulic znovu proudila elektřina, voda a plyn.

„Opravy tady ve městě postupují pomalu, moc pomalu,“ řekl Novinkám důchodce, pan Ghasan. „Nemohl jsem odejít, musel jsem hlídat dům, aby mi ho nesebrali,“ dodal.

V mnoha domech jsou vidět stopy po kulkách nebo dokonce větší díry po granátech. A dokonce i zřícené zdi po zásahu raketou. Válka je stále všudypřítomná. Lidé, kteří míří do Allepa podél silnic, vidí ohořelé vraky vozidel a vědí, že je v jejich zájmu prosvištět kolem v co největší rychlosti. Hlavně nezastavovat. Neví totiž, co všechno by se jim ještě mohlo stát.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Potřebuju fotku, ale nějakou hodně hnusnou! Ivan Vyskočil má vlastní zážitek, jak se dnes vyrábí propaganda. A když byl naposledy v České televizi...

5:44 Potřebuju fotku, ale nějakou hodně hnusnou! Ivan Vyskočil má vlastní zážitek, jak se dnes vyrábí propaganda. A když byl naposledy v České televizi...

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM Schválit, či neschválit výroční zprávy České televize? A je Česká t…