Takto to skutečně myslí s muslimy Konvičkova protiislámská iniciativa. Podívejte se na dokument

14.02.2015 12:12

Nezisková organizace Islám v České Republice nechceme je širší veřejnosti známa především organizováním protiislámských demonstrací. Jaké jsou ale její skutečné cíle?

Takto to skutečně myslí s muslimy Konvičkova protiislámská iniciativa. Podívejte se na dokument
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Konvička
reklama

Islám v ČR nechceme se označuje za nadstranickou, kulturně pluralitní iniciativu angažovaných občanů, kteří jsou znepokojení sílením islámu v Evropě a smířlivou politikou části tuzemských elit vůči tomuto vývoji.

Svých cílů chce dosáhnout demokratickou a nenásilnou cestou

Organizace požaduje, aby domácí politická třída začala brát vážně rizika, která islámská expanze údajně znamená pro svobodu, demokracii a lidská práva v naší zemi. Své cíle chce prosadit demokratickou a nenásilnou cestou, zahrnující všechny legitimní prostředky občanského a politického aktivismu. Tedy například osvětou, kampaněmi a demonstracemi, spoluprací s volenými zástupci. V  krajním případě ale nevylučují ani vstup do politiky.

Islám chápou lidé z Islám v ČR nechceme jako agresivní politickou ideologii, historicky prezentovanou jako náboženství a falešně si nárokující ochranu v rámci svobody vyznání. Poukazují na to, že neskrývaným cílem islámu je přeměna neislámských společností na společnosti islámské. I na to, že už při relativně malé přítomnosti muslimů v zemi dochází ke vzniku paralelní společnosti, která se řídí vlastními zákony a která odmítá integraci se společností neislámskou.

  • Celý návrh programu ZDE.

Posilování islámu vede k růstu napětí ve společnosti

Další posilování islámu prý vede k narůstajícím požadavkům vůči tzv. nevěřícím, k růstu napětí ve společnosti, ke zhoršující se bezpečnostní situaci a násilnostem. Právě v této fázi je dnes většina západoevropských zemí. Poslední fází vývoje jsou islámské teokratické státy, neoddělující náboženství a státní moc a řídící se právem šaría.

Čeští antiislamisté odmítají islámskou ideologii, ne ale muslimy jako jednotlivce. Ty pokládají za oběti, připravené islámem o řadu pro nás běžných lidských práv a svobod, včetně svobody změnit víru, nebo vůbec žádnou víru nemít.

Organizace usiluje o to, aby byl islám, respektive jeho politická složka, vnímán českou společností stejně jako jiné totalitní ideologie neštítící se násilných metod. Tedy jako například nacismus nebo komunismus. Za ideální řešení pro české a evropské muslimy pokládají jejich dobrovolný odchod od islámu. Protože však lidem nelze diktovat, v co věřit, spokojí se s tím, že odmítnou politické aspekty islámu. "Přejeme si, aby veřejná propagace politických aspektů islámu byla trestná stejně, jako je trestná veřejná propagace výše uvedených totalitních ideologií,“ uvádí organizace Islám v ČR nechceme.

Kritickým prvkem je sňatkový apartheid

Za chybu považují názor některých antiislamistů, kteří za politický islám považují jen "džihád a šaríu“. Přitom ale opomíjejí, že předstupněm násilného džihádu je budování semknuté paralelní společnosti a že šaría je prosazována postupnými kroky, maskovanými za tzv. "respekt“ a "toleranci“.

Požadavky muslimů, aby ostatní nesměli kritizovat islám a jeho proroka Mohameda, považují lidé z Islám v ČR nechceme jako snahu omezit svobodu slova a tím zasáhnout do ústavních práv občanů naší země. Za kritický prvek paralelní společnosti rovněž považují "genderový sňatkový apartheid, bránící muslimkám, ale nikoli muslimům, ve svobodném výběru životních partnerů“.

Za umírněné muslimy lze tak považovat jen ty islámské věřící, kteří připustí svobodnou kritiku Mohameda a odmítnou sňatkový apartheid.

V rámci "zadržování islámu“ na území ČR navrhují novelizaci zákona o církvích, jež by měla radikálnímu islámu zabránit ve využívání zákonných výhod, kterým se těší církve a církevní společnosti. Dále pak zrušení veterinárních a technických výjimek náboženským společnostem pro takzvané "halal“ porážky domácích zvířat a zamezení importům rituálně porážených zvířat do domácích obchodních sítí. V neposlední řadě též zákaz islámských náboženských symbolů, včetně kontroverzního zahalování žen, ve veřejných prostorách, školách a úřadech.

Ekonomicky podpořme reprodukci domácích lidí

Na prosazení těchto kroků jsou ochotni spolupracovat s každou politickou stranou a politikem, pokud je jejich primární motivací ochrana práv a svobod občanů České republiky.

Organizace podporuje ty politické návrhy, které posílí obranyschopnost naší země a její odolnost proti totalitním ideologiím. Včetně civilní obrany a brannosti obyvatelstva, ale i ekonomických pobídek pro reprodukci domácí populace.

Odmítají jakékoli nařčení z rasismu, protože islám není rasa. Odmítají i primitivní xenofobii a poukazují na to, že spojenci organizace jsou odpůrci islámu ze všech národů a etnických skupin, včetně exmuslimů, jejichž právo opustit víru míní bránit všemi legálními prostředky.

Organizace Islám v ČR nechceme upozorňuje na to, že Evropa čelí islámské expanzi, s relativně krátkými přestávkami, posledních 1400 let. "Během té doby dospěli Evropané k určitým hodnotám, jako jsou úcta k jedinci jako plnohodnotné lidské bytosti a nezastupitelná hodnota svobody, a to v jakékoliv oblasti individuálního života jedince i kolektivního života národa,“ píše se v prohlášení organizace s tím, že výzvou pro 21. století je zastavit islámskou ideologii, která je protikladem evropských hodnot.

Nezisková organizace Islám v ČR nechceme zve své příznivce na dnešní demonstraci v Brně. Ta má začít v 16 hodin na Moravském náměstí u kina Scala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti se smrskávají: Propadli se skoro až pod Babiše

14:31 Piráti se smrskávají: Propadli se skoro až pod Babiše

Necelé čtyři měsíce před sněmovními volbami přišla agentura SANEP s pravidelným „volebním modelem“, …