Takto vrací Milion chvilek úder Klausovi. Přes propisku na fotce

20.06.2020 20:22

Spolek Milion chvilek okomentoval na svém twitterovém profilu rozhovor s exprezidentem Václavem Klausem, který vyšel v Mladé frontě Dnes šéfredaktora Jaroslava Plesla. Klaus mimo jiné v rozhovoru hovořil o aktuálním dění, nejvíce rezonujícím nejen na české politické půdě. A mluvil právě i o Milionu chvilek.

Takto vrací Milion chvilek úder Klausovi. Přes propisku na fotce
Foto: Daniela Černá
Popisek: Václav Klaus
reklama

„Jaroslav Plesl udělal rozhovor s panem Klausem. Ten si v něm stěžuje, že si ‚existenci spolku Milion chvilek nepřeje a považuje ho za absolutně negativní, nešťastný a jakýkoli soud o něm je zbytečný.' Taková slova uznání nás od tohoto muže opravdu těší," píše Milion chvilek na svém twitterovém profilu. 

Jaroslav Plesl udělal rozhovor s panem Klausem. Ten si v něm stěžuje, že si "existenci spolku Milion chvilek nepřeje a považuje ho za absolutně negativní, nešťastný a jakýkoli soud o něm je zbytečný."

Taková slova uznání nás od tohoto muže opravdu těší. https://t.co/kpZLEl4LkX

— Milion chvilek pro demokracii (@milionchvilek) June 20, 2020

 

 

 

 

„Pan Klaus má pravdu. Váš spolek ani za tu zmínku nestojí a doufám, ze brzy skončí. Ten Váš Vízly (zřejmě narážka na postavu z Harryho Pottera Rona Weasleyho - pozn. red.) mi někdy opravdu dokáže hnout žlučí,“ okomentoval tweet Milionu chvilek jeden z uživatelů.

„Jste ubozí a trapní. Ukažte co umíte ve volbách. Dobře víte, že nemáte nejmenší šanci,“ dodal další.

„Co by jste chtěli od soudruha Klause a jemu podobných. Hlavně po převratu Nebudeme jako oni, a teď se tu začínají pěkně roztahovat. Nějak jim otrnulo,“ poznamenal pak další uživatel.

Fotogalerie: - Chvilky na Staromáku

Demonstrace Milionu chvilek na Staroměstském náměs...
Demonstrace Milionu chvilek na Staroměstském náměs...
Demonstrace Milionu chvilek na Staroměstském náměs...
Demonstrace Milionu chvilek na Staroměstském náměs...
Demonstrace Milionu chvilek na Staroměstském náměs...
Demonstrace Milionu chvilek na Staroměstském náměs...

Exprezident Václav Klaus v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes komentoval aktuální dění, nejvíce rezonující nejen na české politické půdě. Hovořil o „hrátkách“ s koronavirem, o tom, že události v USA jsou „uměle vyvolané“, ale také o plánované cestě předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) na Tchaj-wan, kterou označil za „klukovinu“. Stranou nezůstala ani iniciativa Milion chvilek. A nelibě se vyjádřil k současné podobě politické strany, kterou kdysi zakládal.

Úvodem vysvětlil svá slova, že „koronavirus jsou hrátky“. „Říkal jsem od začátku: Nezblázněme se z toho, co se děje, ale zas to nebagatelizujme. Tento virus je jedním ze známých, standardních virů, není to nic úplně nového. Není pravda, že na to lidský druh nemá žádnou imunitu, to bychom už všichni pomřeli. Proto se domnívám, že zásahy, které se kolem toho staly, byly naprosto přestřelené. Jsem zděšen, když vidím, jak někteří lidé běhají s rouškou po Praze, a nechápu to,“ řekl svůj názor někdejší prezident.

Prozradil, jak nahlíží na rasové nepokoje ve Spojených státech. „Považuji to za uměle vyvolanou věc. Sice o tom, že se americká policie chová docela brutálně. Ta tvrdost je něco, co tady neznáme – a já to nijak neobhajuji. Ale to, co se teď děje v USA a uměle se to přenáší do Evropy, to je zcela nedůstojné až směšné,“ myslí si.

Svůj komentář připojil rovněž k ohlášené cestě předsedy Senátu Miloše Vystrčila na Tchaj-wan. Jeho aktivitu označil za „klukovinu“. „Je to výraz nevyspělosti, nedospělosti tohoto politika. Nejsem pro to, abychom poklonkovali Číně. Proti Tchaj-wanu vůbec nic nemám a není důvod, aby někdo měl. Ale pokoušet se svoji klukovinou vmísit do zásadní debaty současnosti, to nemá žádný smysl,“ zdůraznil Klaus.

Na otázku, zda Vystrčilova cesta ohrozí reálně naše vztahy s Čínou, podotkl, že vztahy s Čínou se dostaly na bod mrazu, a i kdybychom se teď stavěli na hlavu, tak na tom bodě mrazu delší dobu zůstanou. „Čína nepanáčkuje tak rychle na naše minisignály, myslím, že si nechá svůj čas,“ dodává.

Na přetřes přišla i dnešní ODS – ta už, podle exprezidenta, nemá s původní ODS bohužel vůbec nic společného. „Ten posun nastával v éře Mirka Topolánka a definitivně byl dokončen v éře pana Fialy, který s ODS opravdu nikdy nic společného neměl. Jestli mají pravdu různé chýry, že se stal dříve předsedou než členem ODS, tak to je signál všeho,“ dodal Klaus.

„ODS je dnes do značné míry stranou, která by v 90. letech stála jednoznačně na druhé straně barikády proti mně,“ konstatoval.

Lídr spolku Milion chvilek Mikuláš Minář teď spíš než do Andreje Babiše tepe do opozice za to, že není schopná se dohodnout a spojit. „Existenci Milionu chvilek si nepřeji. Považuji ji za totálně absolutně negativní, nešťastnou a jakýkoli další soud nad to je pro mě zbytečný. Že teď jejich… Ne, fakt je zbytečný!“ uzavřel Václav Klaus.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do čeho se řítíme... V Itálii na Vánoce nesmí nic! Od Klause udeřilo

14:41 Do čeho se řítíme... V Itálii na Vánoce nesmí nic! Od Klause udeřilo

Česko se ve čtvrtek přesunulo ze čtvrtého do třetího stupně rizika. S omezeními se tak otevřely obch…