Takže nejen Ovčáček: Podstatný člověk tvrdí, že noviny dnes o Zemanovi vypustily kachnu

04.02.2015 14:28

Tvrzení dnešního vydání deníku Právo, že lidé z Pražského hradu odmítali, aby Miloše Zemana při obědě v Křinickém pivovaru v Krásné Lípě obsluhovali postižení, dnes popřel jak mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček, tak i provozní Křinického pivovaru Roman Kadlec. Informoval o tom web Blesk.cz.

Takže nejen Ovčáček: Podstatný člověk tvrdí, že noviny dnes o Zemanovi vypustily kachnu
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Zemanova návštěva v Ústeckém kraji, den druhý
reklama

Jednou ze zastávek prezidenta Miloše Zemana a jeho týmu na návštěvě severních Čech byla i Krásná Lípa, kde se uskutečnil i plánovaný oběd delegace v restauraci Křinického pivovaru. Jde o sociální podnik, kde pracují také mentálně a tělesně postižení lidé. Jenže v době prezidentské návštěvy údajně dostali volno a namísto stávajícího personálu obsluhovali prezidenta republiky studenti hotelové školy, které si pro tento účel podnik najal.

Nebyli jsme schopni zvládnout požadavky prezidentské kanceláře

„Část našeho personálu jsou handicapovaní a na obsluhu prezidenta jsme z prezidentské kanceláře dostali nějaké požadavky a ty jsme museli splnit. Nebyli jsme s to zvládnout to vlastními silami, takže jsme se museli domluvit s hotelovou školou, která nám poskytla studenty, kteří obsluhovali,“ řekl dnešnímu Právu majitel pivovaru Jan Srb s tím, že na obsluhu si proto najal učně z Děčína.

Podle deníku Právo to bylo proto, že si prezidentská kancelář nepřála, aby Zemana postižení obsluhovali. Deník se odvolává na své anonymní zdroje, které tvrdí, že před pár týdny přijeli do podniku „muži z hradní kanceláře“, a když prý viděli, že v restauraci obsluhuje také žena s pahýlem ruky nebo lehce mentálně postižený muž, měli říct, že tito lidé hlavu státu obsluhovat nebudou.

Personál restaurace prý dostal nucené volno

I proto při příjezdu ke Křinickému pivovaru vítali prezidenta Zemana postižení s transparenty a mezi nimi byl i personál zmíněné restaurace, který prý nuceně dostal volno.

Jak ovšem vyplývá z reakce Pražského hradu, žádné takové požadavky nikdo z prezidentského týmu neměl a článek je prý lživý. „Není to pravda. Právo lže. Žádný takový požadavek Kancelář prezidenta republiky nevznesla. Naopak, se zmíněnou handicapovanou paní byly domlouvány podrobnosti. Je zřejmé, že cílem dezinformace deníku Právo je poškodit prezidenta republiky v očích veřejnosti,“ uvedl jednoznačně pro ParlamentníListy.cz mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Servírka bez ruky obsluhu prezidenta odmítla sama

Verzi, že by lidé z Hradu požadovali obsluhu bez postižených lidí, vyvrátil serveru Blesk.cz i provozní Křinického pivovaru Roman Kadlec. „Z Hradu přišly pokyny, jak má obsluha vypadat, a zdálo se to poměrně náročné. Servírce bez ruky jsem to ale nabídl, ona sama ale odmítla s tím, že pana prezidenta nepůjde obsluhovat. Náš druhý handicapovaný zaměstnanec pan Čonda měl v daný den plánované volno,“ řekl Kadlec.

„Obsluha takové návštěvy je přeci jen už velice složitá, proto jsme se obrátili na hotelovou školu,“ dodal. Zopakoval také, že ze strany prezidentova doprovodu ani samotného prezidenta ani kraje nezazněla žádná zmínka o handicapovaných.

Jde o jednu velkou novinářskou kachnu

To, že Hrad zakázal, aby prezidenta v restauraci obsluhovali handicapovaní, nakonec pro Českou televizi popřel i sám spolumajitel Křinického pivovaru Jan Srb. Ten veřejnoprávnímu médiu řekl, že jde o "jednu velkou novinářskou kachnu". Jak se informace do médií dostala, podle svých slov netuší.

Křinický pivovar v Krásné Lípě vznikl za podpory Evropské unie a zaměstnává několik handicapovaných.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Konvička udeřil. Čína prý věděla, proč covid nenechat rozjet. Možná to prý tušili i u nás...

20:47 Konvička udeřil. Čína prý věděla, proč covid nenechat rozjet. Možná to prý tušili i u nás...

Protiislámský politický aktivista, entomolog, docent Martin Konvička sdílel na sociální síti Twitter…