Táňu Fischerovou děsí Babiš. Zbohatl na korupci a teď nadává

29.11.2013 19:38

Hnutí Změna v parlamentních volbách příliš neuspělo, přitom v jeho čele stála kandidátka na prezidentku Táňa Fischerová. Ta si neúspěch vysvětluje hlavně dvěma věcmi: malé hnutí nemělo dost peněz jako třeba Andrej Babiš a také prodělalo na předčasných volbách.

Táňu Fischerovou děsí Babiš. Zbohatl na korupci a teď nadává
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pod petici na podporu prezidentské kandidatury Táni Fischerové se podepsalo 72610 lidí

K Andreji Babišovi má celkově Táňa Fischerová averzi. Podle ní spojuje dohromady politiku, podnikání a média. „Já v tom vidím velké nebezpečí a myslím, že společnost by měla jít jiným proudem,“ míní neúspěšná kandidátka na prezidentku.

„Andrej Babiš asi zvolil dobrou rétoriku, protože kritizoval vše, co tady je,“ dodala v Interview ČT24. Přitom podle ní ale zbohatnul na špatném korupčním systému, který sám kritizuje.

Vedle hnutí ANO kandidovalo ve volbách i hnutí Změna, kde byla Fischerová na prvním místě na pražské kandidátce. To však neuspělo. „Předčasné volby byly past na všechny malé strany,“ vysvětluje si malý zisk hlasů. Strany a hnutí jako třeba Změna se totiž nestihly připravit jak finančně, tak ani personálně.

Nebylo by tedy lepší, kdyby podobné menší subjekty ve volbách spojily kandidátky? „Asi by nám byli něčím blízcí Piráti, protože taky přinášejí něco nového,“ míní Fischerová, která upozornila i na jejich silnou energii. „Já myslím, že my jsme celí zelení,“ dodala, ale spojení se Stranou zelených, o němž se před volbami i uvažovalo, odmítla. „Ta konkurence tady taky je – ta obava z toho, že se s někým spojíte a on vám příště odvede voliče,“ vysvětlovala.

Fischerová se také krátce vyjádřila k Miloši Zemanovi, který zvítězil v prezidentských volbách, v nichž také sama kandidovala. Podle ní Zeman sice neporušuje Ústavu, ale natahuje ji, což také není dobře. Jsou totiž určitá nepsaná pravidla. „V těchto nepsaných pravidlech by se měl prezident pohybovat. […] Jinak je to nebezpečné,“ dodala Fischerová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kulka za kulku? Střelba v Ostravě: Drsná slova. Nový vývoj. Policie i Babiš v akci

10:00 Kulka za kulku? Střelba v Ostravě: Drsná slova. Nový vývoj. Policie i Babiš v akci

Ve Fakultní nemocnici Ostrava se ozvala střelba. Policisté na místě činu hlásí několik mrtvých. Budo…