Tato dáma chce vystřídat Donalda Trumpa. Seznamte se

19.01.2019 17:30 | Zprávy

I když se prezidentské volby v USA budou konat v listopadu 2020, už se začínají hlásit demokratičtí kandidáti, kteří jsou odhodláni vyrazit do boje proti současnému americkému prezidentu Donaldu Trumpovi. První oficiální kandidátkou za Demokratickou stranu je senátorka Elizabeth Warrenová, kterou představil Stanislav Perkner, autor knihy Čechoamerický příběh.

Tato dáma chce vystřídat Donalda Trumpa. Seznamte se
Foto: White house
Popisek: Donald Trump

Warrenová spustila hned začátkem ledna. Ve svém textu pro ČasopisArgument.cz Perkner uvádí, že její kandidatura málokoho překvapuje. Těší se prý velké popularitě díky svým reformním názorům na roli státu v řízení hospodářství a při ochraně spotřebitelů. A také díky několikaletým osobním útokům ze strany Donalda Trumpa.

„Její příznivci ji vidí jako ‚zastánkyni zájmů prostých lidí, inteligentní, důvěryhodnou, výmluvnou a progresívní‘,“ dodává Čechoameričan Perkner, podle kterého lze předvídat, že naději na prezidentské vítězství v roce 2020 bude mít právě demokratický nebo nezávislý kandidát, jehož názory budou zásadně odmítat ideologii trumpismu.

Podle Perknera se dlouhodobá strategie demokratů a každého z jejich kandidátů před primárními volbami proto zjevně zaměří nejen na stranickou základnu, ale i na následující skupiny potenciálních voličů: „Na ‚ideologickou levici‘, nejmladší generaci (narozenou v letech 1982 až 2004), Afroameričany, Hispánce a Američany asijského původu,“ míní.

„Nespornou výhodou Elizabeth Warrenové bude skutečnost, že přes padesát procent příznivců těchto skupin jsou ženy – s výjimkou ‚ideologické levice‘, kde převládají muži,“ poznamenal s tím, že to by ovšem skýtalo výhodu i ostatním potenciálním kandidátkám, včetně senátorek Kamaly Harrisové, Amy Klouboucharové a Kirsten Gillibrandové.

Perkner zmínil v kostce i životopis Warrenové. Vyrůstala v Oklahoma City jako nejmladší ze čtyř sourozenců, což jí prý poučilo, jak „bojovat o sesterská práva“. Její dnešní sociální cítění zase formovaly existenční nezdary jejích rodičů, kdy její rodina závisela pouze na minimální mzdě její matky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Ing. Jan Bartošek byl položen dotaz

jmenování premiéra

Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary

12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary

Ivan Trojan agituje proti lůze. „Nekousej do ruky, co tě živí,“ radí Petr Holec. Sešla se na filmové…