Tato země si zaslouží stabilní vládu, nechal se slyšet ministr vnitra Metnar

13. 4. 2018 19:00

Ministr vnitra Lubomír Metnar byl hostem Luboše Xavera Veselého v jeho XTv.cz. „Je důležité, aby už došlo k politické stabilizaci. Tato země si zaslouží stabilní vládu,“ řekl mimo jiné Metnar.

Tato země si zaslouží stabilní vládu, nechal se slyšet ministr vnitra Metnar
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr obrany Lubomír Metnar
reklama

„Je to rozmanité. Zkušenost, na základě které se dostáváte do celé řady problémů. Témata musíte nastudovat, musíte je pochopit,“ řekl Metnar k agendě ministerstva. Každý den prý před spaním přemýšlí nad tím, co vše nestihl.

Video najdete ZDE.

Následně pohovořil o přerozdělovacím systému migrantů. „Dojde k rozhodnutí na úrovni Rady Evropské unie, a tam by mělo dojít k tomu, zda bude povinnost přijímat uprchlíky nebo ne,“ poznamenal Metnar, jenž se domnívá, že to pro nás bude velmi těžké. „Současné složení Poslanecké sněmovny, kde je 9 politických subjektů, nemá shodu v tomto tématu. Podle Metnara není mechanismus problémem peněz, ale spíše politického konsenzu.

Metnar pak také uvedl, že nejsme cílovou zemí ani pro uprchlíky ani pro teroristy. Pochválil rovněž bezpečnostní složky, které u nás působí. Metnar se pak rozhovořil o problému drog, jenž je podle jeho slov dobře podchycen policií. 

Ministr vnitra pak pohovořil o své praxi ve Spojených státech. „Policie je tam daleko razantnější. Je to i historicko-kulturním postavením,“ zmínil Metnar. Závěrem se pak hovořilo i o České poště, jež nabízí velké množství produktů. Xaver Veselý to nazval vetešnictvím. „Chtěl bych, aby se změnil komfort pro zaměstnance i pro klienty pošty,“ dodal Metnar, jemuž podle jeho slov velké množství produktů na poště rovněž vadí. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Xaver v akci. Po Moravcově trápení Vojtěcha se už houfují diváci

19:48 Xaver v akci. Po Moravcově trápení Vojtěcha se už houfují diváci

Hosty první hodiny Otázek Václava Moravce byli ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch, hlav…