Taxikáři zrušili dnešní protest a jednají na úřadu vlády s premiérem Babišem

04.05.2018 6:15

Taxikáři dnes ráno zamíří na úřad vlády, kde budou od 06:00 hodin jednat s premiérem v demisi Andrejem Babišem (ANO). Kvůli výzvě k jednání Sdružení českých taxikářů odložilo dnešní plánovaný protest proti službám typu Uber, který se měl uskutečnit od 05:00 v Čestlicích u Prahy. Důvodem svolání protestu bylo memorandum, které v pondělí uzavřeli zástupci vlády a společnosti Uber. Taxikáři kritizují to, že řidiči Uberu budou moci jezdit nadále bez taxametrů, informovala ČTK.

Taxikáři zrušili dnešní protest a jednají na úřadu vlády s premiérem Babišem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Další den protestů pražských taxikářů proti službě Uber. Ze srazu na Strahově vyjeli demonstrovat do ulic města

Podpisem memoranda se Uber zavázal ke zřízení českého živnostenského oprávnění. ČTK uvedla, že řidiči společnosti mají podle memoranda splňovat podmínky pro běžné taxikáře včetně licence či zkoušky z tiskopisu a firma slíbila, že bude státu poskytovat data o jízdách a zajistí elektronické evidence tržeb. Podle Sdružení českých taxikářů je však memorandum paskvil. Uber podle taxikářů nebude nadále podléhat přísným podmínkám jako taxikáři.

Sdružení proto vyzvalo taxikáře a dispečinky k protestu v Čestlicích, který měl trvat dvě hodiny do 07:00. Premiér Babiš ve čtvrtek taxikáře vyzval, aby místo blokování dopravy přijeli ráno jednat na úřad vlády. Taxikáři jeho pozvání přijali a odložili plánovaný protest. Ten se podle nich buď uskuteční, nebo neuskuteční podle toho, jak dopadnou jednání.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Povedlo se to, nebyl v tom Havel. Jinde kradli víc. Jenom ten Bakala... Docent Ševčík o devadesátkách

14:59 Povedlo se to, nebyl v tom Havel. Jinde kradli víc. Jenom ten Bakala... Docent Ševčík o devadesátkách

Hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček ve svém pravidelném podcastu BHS Expres přivítal proděkana…