Teď Rusové uspějí víc. Expert jasně o bojišti

27.4.2022 1:44 odp.

CNN Prima News se událostem války na Ukrajině věnovala s bezpečnostním expertem Davidem Bohbotem. „Ruská armáda šla do války, udělala obrovskou chybu. První chybou je, že neočekávali, že to bude tak dlouhá válka. Logisticky nebyli připraveni. Teď jsou připraveni na delší boj. Budou nyní také opatrnější,“ míní Bohbot.

Teď Rusové uspějí víc. Expert jasně o bojišti
Foto: Archiv D. Bohbota
Popisek: Bezpečnostní expert David Bohbot

Na twitteru je teď video se zajatým vojákem, které podle šéfa ukrajinské prezidentské kanceláře poslali Rusové jeho matce. Okupanti požadují přes 120 tisíc korun, jinak zajatce zabijí. Hledají podle Bohbota Rusové další formy agrese, nebo si chtějí zkrátka přilepšit?

„Myslím si, že nejlepší otázka, kterou můžeme položit, je, zda můžeme, či nemůžeme věřit médiím. Ta informace, kterou my máme, je taková jednostranná, že nevíme nic,“ poznamenal Bohbot. 

Pokud by to bylo založené na pravdě, myslíte si, že by se takové vydírání odehrávalo za vedení ruské armády, nebo by to bylo čistě na samotných vojácích? „Myslel bych si, že za tím mohou být nejen individuální lidé. Individuální vojáci mohou udělat takové věci, ale já si myslím, že když se bavíme o Ruské federaci, tak oni musejí vědět, že mají povoleno – jestli se to tak dá říkat, udělat takové věci. Mají souhlas, aspoň od těch plukovníků, kteří tam jsou na místě,“ dodal Bohbot.

Ve válkách je podle něj skoro vše dovoleno. „Všichni používají všechno, co můžou, aby vyhráli. Já si myslím, že máme vnímat to – první věc, kterou musí dělat Putin nebo jakýkoliv jiný vůdce, je starat se o jeho vojáky, jeho lidi a vyhrát válku. Všichni lžou. Je to úplně normální,“ podotkl. 

Co se týče situace kolem Azovstalu, víme podle Bohbota ze zdroje, kterému osobně nevěří. „Nejsem tam přítomen, nedá se věřit to, co slyšíme, ale to, co víme – nedá se věřit ani Rusům, když říkají, že nebudou útočit na civilní objekty. Používají všechno, aby vyhráli tuto válku,“ dodal.

„Ruská armáda šla do války, udělala obrovskou chybu. První chybou je, že neočekávali, že to bude tak dlouhá válka. Logisticky nebyli připraveni. Teď jsou připraveni na delší boj. Budou nyní také opatrnější, protože zjistili, jak moc je NATO a USA ochotné pomáhat. Američané pomáhali hodně,“ řekl Bohbot.

„Tentokrát si myslím, že Ruská federace bude lépe připravená. Ví také, proti komu bojuje. Nejsou to jenom Ukrajinci,“ dodal.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vef

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

předsednictví EU

Pořád se mluví, jak je to pro nás prestižní a důležité. Ale mění se tím něco i pro vás jako europoslance? Jste třeba víc sledovaní, máte víc prostoru? A není celá událost nebo co to je, příliš přeceněvána?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Raketový útok na Moskvu! Proč to novinář z Rozhlasu vypustil? Vadim Petrov má zlé tušení

16:18 Raketový útok na Moskvu! Proč to novinář z Rozhlasu vypustil? Vadim Petrov má zlé tušení

Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov se na své sociální síti rozepsal o přípra…