Teď jde o hodně, říká na adresu vlády možný příští prezident Tošenovský

23.04.2012 17:45

Je ODS skutečně připravena jít do předčasných voleb jak v minulosti opakovaně naznačoval premiér Nečas nebo je to tak, jak tvrdí manželka odsouzeného poslance Víta Bárty Kateřina Klasnová, že totiž do předčasných voleb nepůjdou.? Nejen na tuto otázku v dnešních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu 1 odpovídal europoslanec Evžen Tošenovský (ODS), který je připraven vstoupit do klání o post hlavy státu.

Teď jde o hodně, říká na adresu vlády možný příští prezident Tošenovský
Foto: Anna Vidiševská
Popisek: Europoslanec Evžen Tošenovský

Hned v úvodu pořadu europoslanec prohlásil, že nemá bližší informace o jednání grémia ODS, a neví tudíž, zda premiér Petr Nečas (ODS) přistoupí na těsnou vládu s vicepremiérkou Karolínou Peake. Zodpovědnost nese premiér a ono klíčové rozhodnutí je zkrátka na něm, Tošenovský ho nechce předjímat.  

Klíčovým slovem je zodpovědnost

„Pokud má premiér pocit, že to jsou lidé, kteří mají prvky zodpovědnosti, pak to musí ustát, ale je to o těch lidech. Je třeba zvážit, co by přinesla varianta předčasných voleb. A pokud se oněm poslancům paní Peake dá věřit, pak je dobré ty reformní záležitosti dotáhnout,“ míní Tošenovský.

V této souvislosti vnímá, že by se vláda opírala o někdejšího poslance ODS Michala Doktora, který na protest proti personální politice Nečase z ODS vystoupil. Europoslanec ovšem dává najevo, že zná Doktora jako zodpovědného člověka a zodpovědnost jednotlivců považuje Tošenovský za klíčový prvek. Během pořadu mluvil o zodpovědnosti prakticky neustále.

„Tady už všichni vědí, že jsou na hraně a pokud chtějí být příště zvoleni, musí se chovat zodpovědně a nemohou se objevovat lidé, kteří by ohrožovali vládu, jak se to dělo doposud,“ prohlásil možný budoucí prezident.  Nelichotivé preference vládních stran, jsou pak pro Nečase a spol. varováním, aby začali lépe komunikovat a ukázat, že ty dosavadní úspory měli určitou logiku a teď to přinese určité výsledky.

Kdo by byl lepší prezident?

V pořadu přišla řeč i na vnitrostranické primárky ODS, ve kterých se strana rozhodne, koho bude podporovat jako svého kandidáta v přímé volbě prezidenta. Proti sobě stane právě Evžen Tošenovský a někdejší předseda Senátu Přemysl Sobotka. 

„To, jestli budu lepší než Přemysl Sobotka, musí rozhodnout jiní. Není na ně, abych to takto hodnotil, protože Přemysla Sobotku znám dlouho a máme mezi sebou přátelské vztahy,“ zdůraznil Tošenovský.

V této souvislosti dodal, že to není tak, že by měl při své kandidatuře podporu premiéra Nečase nebo prezidenta Václava Klause, jak o tom před časem informoval server Česká pozice.cz. Europoslanec se domnívá, že jde o novinářskou fabulaci.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Daň z dýchání!“ Hejma pozval na pódium šéfku Trikolóry a přišla smršť. Ránu ODS pak zasadil bývalý straník

14:27 „Daň z dýchání!“ Hejma pozval na pódium šéfku Trikolóry a přišla smršť. Ránu ODS pak zasadil bývalý straník

„Volím osmu,“ podpořil v Českých Budějovicích sdružení Trikolora Svobodní Soukromníci zpěvák Ondřej…