Teď teprve uvidíme "sračkomet", obává se Martin Konvička. Přečtěte si, co o Zemanově výhře napsal oblíbený list Jana Čulíka

28.01.2018 7:07

V České republice byl znovu zvolen krajně pravicový prezident. Těmito slovy zhodnotil výsledky prezidentských voleb server britského deníku The Guardian. Když to uviděli ekonom Vladimír Pikora a velký kritik islámu Martin Konvička, neudrželi se.

Teď teprve uvidíme "sračkomet", obává se Martin Konvička. Přečtěte si, co o Zemanově výhře napsal oblíbený list Jana Čulíka
Foto: Česká televize
Popisek: Debata kandidátů na prezidenta Miloše Zemana a Jiřího Drahoše v Rudolfinu v režii České televize

Protiimigrační a proputinovský vůdce dosáhl rozhodujícího vítězství nad svým liberálně smýšlejícím soupeřem, píše o českých prezidentských volbách server britského deníku The Guardian, oblíbeného informačního zdroje webu Britské listy Jana Čulíka. Sice zvítězil jen těsně, ale zvítězil. Zvítězil muž, který prosazuje referendum o vystoupení České republiky z EU a případně z NATO.  Zvítězil i proto, že dokázal svého soupeře vykreslit jako slabého hráče, který by navíc vítal v zeli migranty.

Celý článek v angličtině naleznete zde.

Za Miloše Zemana se také postavil krajně pravicový politik Tomio Okamura. Ten je teď díky Zemanovu vítězství o krok blíž nějakému podílu na politické moci. Staronový prezident je považován za spojence premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO), premiéra vydaného k trestnímu stíhání kvůli tomu, že čelí podezření ze zneužití dotací EU. Ve druhém pokusu o sestavení vlády však Zeman položil na stůl podmínku sehnání většinové podpory pro vládu ve sněmovně, což může Babiše nahnat právě do náruče Tomia Okamury.

Politolog Jiří Pehe sdělil listu, že vítězství Miloše Zemana vlastně není dobrou zprávou pro Andreje Babiše, protože prezident se teď bude chtít Okamurovi odvděčit za onu podporu, která od SPD zazněla v prezidentské kampani.

Když si tato slova přečetl ekonom Vladimír Pikora, nestačil se divit. „Mrzí mě, že se nedá věřit už ani The Guardian. Vážně, co člověk nevidí na vlastní oči, nesmí brát vážně. Zeman je prý ultrapravice. Že jsem si toho nevšiml. Podle mě ve druhém kole pravicový kandidát nebyl ani jeden. Taky dezinformační web?“ otázal se ekonom.

Martin Konvička, známý český odpůrce islámu, zašel v hodnocení článku britského deníku The Guardian ještě dál a sáhl k vulgaritám. „Západní sluníčkový tisk. Teď teprve uvidíme ‚sračkomet‘.“

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soukromé byty dejte těm, co je potřebují! Mladík z Prahy řešil bydlení. A má nápad

21:29 Soukromé byty dejte těm, co je potřebují! Mladík z Prahy řešil bydlení. A má nápad

Český rozhlas pátral po tom, jak se mladým lidem shání vlastní bydlení. „Je to hrozně nespravedlivý,…