Telička končí. Úplně. Klaus trpí stařeckou demencí, řekl ještě

06.06.2021 21:58

Bývalý eurokomisař Pavel Telička končí v politice. Podle serveru E15.cz se rozhodl vzdát všech volených funkcí včetně mandátu středočeského zastupitele za hnutí Hlas. Ve svém statusu na sociální síti se rozepsal také o exprezidentu Václavu Klausovi. Dokonce v něm zmiňuje stařeckou demenci.

Telička končí. Úplně. Klaus trpí stařeckou demencí, řekl ještě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Pavel Telička

Telička se nyní chce plně soustředit na své podnikatelské aktivity a činnost v nevládních či občanských spolcích, už dříve rezignoval i na funkci předsedy Hlasu.

„Po zralé úvaze jsem se rozhodl, že se již nebudu angažovat v českém politickém životě. Vzdávám se všech volených funkcí, jakož i mandátu středočeského zastupitele. Nepočítám se svojí osobní účastí v žádných volbách do zákonodárných a zastupitelských orgánů naší země. V blízké budoucnosti se plně soustředím na své podnikatelské aktivity a činnost v některých nevládních či občanských spolcích,“ uvedl Telička. 

V posledních dnech však komentoval aktuální politické dění. „Premiér Andrej Babiš se uchyluje ke stále více nechutnému politickému arzenálu. Poslechněte si ho dnes v 7.50 na Radiožurnálu. Bohužel dostal x minut k nerušené předvolební kampani a bohužel ji dělá velmi nechutně, ale velmi efektivně,“ uvedl v minulých dnech Telička k Babišovu vystoupení.

Premiér @AndrejBabis se uchyluje ke stále více nechutnému politickému arzenálu. Poslechněte si ho dnes v 7.50 na @Radiozurnal1 . Bohužel dostal x minut k nerušené předvolební kampani a bohužel ji dělá velmi nechutně, ale velmi efektivně.

— Pavel Telička (@Telicka) June 4, 2021

„Byly časy, kdy člověk s Klausem nemusel v mnohém souhlasit, ale měl k němu respekt. Pak byly časy, kdy s ním nemohl souhlasit téměř v ničem a respekt ztratil. Když pak začal slovně rozhazovat pěstmi, tak si jen uvědomuje, jak nemilosrdná je stařecká demence,“ dodal Telička den poté, po vystoupení exprezidenta Václava Klause ve Dvaceti minutách Radiožurnálu. Tehdy Klaus opustil studio. 

Byly časy kdy člověk s Klausem nemusel v mnohém souhlasit, ale měl k němu respekt. Pak byly časy kdy s ním nemohl souhlasit téměř v ničem a respekt ztratil. Když pak začal slovně rozhazovat pěstmi, tak si jen uvědomuje, jak nemilosrdná je stařecká demence.

— Pavel Telička (@Telicka) June 5, 2021

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Žena z menšinové společnosti mi na ztracenou simkartu provolala skoro sedm tisíc.“ Rázná starostka vítá zákon „třikrát a dost“. Jenže neziskovky...

17:15 „Žena z menšinové společnosti mi na ztracenou simkartu provolala skoro sedm tisíc.“ Rázná starostka vítá zákon „třikrát a dost“. Jenže neziskovky...

„Nechceme dál přihlížet tomu, že někteří lidé si udělali živobytí z čerpání dávek, a za solidaritu s…