Telička nebude v Babišově radě ekonomických poradců

05.11.2013 17:45 | Zprávy

Bývalý eurokomisař Pavel Telička nebude v radě ekonomických poradců, která by měla vzniknout jako poradní orgán hnutí ANO. Telička to řekl ČTK. Podle Teličky se nakonec s hnutím dohodli, že v radě budou jen lidé, kteří nemají na ANO žádnou vazbu. Telička už dříve vypracoval část programu ANO a chce příští rok vést kandidátku hnutí pro volby do Evropského parlamentu.

Telička nebude v Babišově radě ekonomických poradců
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda hnutí ANO Andrej Babiš

Podle dnešního vydání Lidových novin by měli v radě ekonomických poradců usednout kromě Teličky například analytik Aleš Michl, podnikatelé František Piškanin, Zbyněk Frolík a Pavel Juříček či ekonom Petr Zahradník. Podle Teličky ale někteří z nich nakonec v radě také nebudou.

"Dospěli jsme k závěru, že by to mělo být apolitické grémium renomovaných nezávislých odborníků, kteří nemají jakoukoliv přímou vazbu na ANO," řekl ČTK Telička. Složení rady chce hnutí představit ve středu na tiskové konferenci. Do té doby podrobnosti zveřejňovat nechce.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk, mp

Martin Exner byl položen dotaz

Koho myslíte těmi nácky?

Turka? A koho považujete za demokratické strany? Přijde mi, že problém této vlády je, že pokud nejde o vládní stranu nebo o názor, který prosazujete vy, tak je vše ostatní nedemokratické, populistické, dezinformační atd. Zamyslel jste se třeba vy sám nad tím, že něco děláte špatně, když se tak daří ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To by bylo, aby nebyl rekord. Šikovně strčený teploměr. Jenže si všimli

15:30 To by bylo, aby nebyl rekord. Šikovně strčený teploměr. Jenže si všimli

Padl nový teplotní rekord. Tuto frázi mohou televizní diváci slyšet v mnoha obměnách. I ve Velké Bri…