Telička psal čtenáři: Výčet mých úspěchů by vám neudělal dobře, ale budu vaší závistivost šetřit

21. 8. 2017 21:03

Z PROFILŮ Europoslanec Pavel Telička zvolený za hnutí ANO, místopředseda Evropského parlamentu, odpověděl na další várku dotazů čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Zvláštním způsobem např. popsal, co považuje za svůj největší životní úspěch.

Telička psal čtenáři: Výčet mých úspěchů by vám neudělal dobře, ale budu vaší závistivost šetřit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Pavel Telička
reklama

Jeden z voličů chtěl od Teličky slyšet, co považuje za svůj největší životní úspěch. Švadlena šije šaty, zedník staví domy. A co vlastně dělá Telička? „Co považujete za svůj pracovní životní úspěch? Kromě toho, že jste se posadil do židle EP. Co jste vlastně dokázal? Zedník postaví dům, švadlena ušije šaty, konstruktér sestrojí stroj ................... Co vy?“ napsal doslova čtenář.

Další otázky a odpovědi naleznete zde.

„Dobrý den, z dikce Vašeho dotazu mi vyplývá, že výčet mých pracovních úspěchů včetně těch mezinárodních by Vám neudělal dobře. Budu Vás a Váš negativismus a snad i závistivost tedy šetřit,“ napsal politik.

Došlo i na uprchlíky a systém jejich přerozdělování podle kvót. Telička čtenářům vysvětloval, že Evropská unie nám povinné kvóty na uprchlíky nevnucuje, jen požaduje plnění toho, co si odhlasovala většina členských států. „EU nám ‚nevnucuje‘, ale požaduje implementaci rozhodnutého. Můžeme se logicky ptát, jak si počínali naši zástupci, že se de facto dostali do izolace. Každopádně v případě kvót mluvíme o skutečných uprchlících, a nikoliv migrantech,“ zdůraznil Telička.

Není si prý jistý ani tím, kolik je v migrační vlně skutečných uprchlíků a kolik tvoří jen ekonomičtí migranti. Možná je to osmdesát procent, možná víc, možná míň. Telička o tom nechce spekulovat, protože je podle vlastních slov opatrný. Navzdory své opatrnosti by však uděloval přísné tresty lidem, kteří ilegálně vstoupí do EU, nepožádají o azyl a pokoušejí se volně pohybovat po EU. Anebo o azyl požádají, ale posléze ani nečekají na výsledek azylového řízení a putují dál Evropskou unií. I toto jednání by Telička tvrdě postihoval.

Každý členský stát EU si může určit vlastní tvrdé tresty pro lidi, kteří se nelegálně pohybují po EU. Unie v této oblasti nemá jednotné legislativní normy. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Křeček řekl, jak to chodilo za Šabatové. A s čím asi zatočí

14:50 Křeček řekl, jak to chodilo za Šabatové. A s čím asi zatočí

Nového ombudsmana Stanislava Křečka je stále plný mediální prostor. Interview s ním nabídl i server …