Téma lidských práv v KLDR? Může na to být ostrá reakce, bojí se Zaorálek

19. 5. 2019 21:55

Obnovení vztahů. To si dala za cíl česká delegace, která míří do KLDR. Pětidenní pracovní cesta českých poslanců byla schválena již v loňském roce. Poslanci by se měli setkat se zahraničním výborem a předsedou Sněmovny. Píše o tom server Aktuálně.cz.

Téma lidských práv v KLDR? Může na to být ostrá reakce, bojí se Zaorálek
Foto: reprofoto: ČT24
Popisek: Lubomír Zaorálek ve vysílání ČT24

Čeští poslanci míří do Severní Koreje po 14 letech. V jejich čele je předseda zahraničního výboru Lubomír Zaorálek (ČSSD), jehož doprovodí nezávislá poslankyně za ANO Karla Šlechtová, dále poslanec ANO Martin Ratiborský a Jaroslav Holík z SPD. 

„Cílem delegace byl restart našich vztahů v návaznosti na summit Donalda Trumpa a Kim Čong-una, ale v současné situaci, kdy summit nedopadl, tak jak měl, a KLDR vypálila v minulých týdnech rakety, tak jsem proti té cestě,“ řekl však mimo jiné k cestě poslanec Jaroslav Bžoch (ANO). 

Původní text ZDE.

Poslanec Ratiborský však oponuje, že cílem je navázat na dřívější dobré vztahy. Obdobně hovoří i Robert Řehák z tiskového odboru Ministerstva zahraničí. Ten zdůrazňuje také apel na dosažení pokroku v rámci dodržování závazků KLDR, které vyplývají z rezolucí Rady bezpečnosti OSN, a na zlepšení situace v otázce dodržování lidských práv v zemi. 

Zájem o humanitární situaci v zemi potvrzuje i poslanec za ČSSD Lubomír Zaorálek. Co se však týče tématu lidských práv, zde není jasné, zda bude vhodná příležitost k tomu, aby toto téma bylo otevřeno. „Není náš zájem, abychom tam hned skončili. Může na to být ostrá reakce,“ zmínil k tomu Zaorálek. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti si vzali auditora Bruselu na kandidátku. Sledujte, co se dělo, když jsme na to přišli

9:17 Piráti si vzali auditora Bruselu na kandidátku. Sledujte, co se dělo, když jsme na to přišli

Petr Jirman, 41 let, státní občan České republiky a krom jiného také auditor Evropské komise, extern…