Tématem voleb v Sasku jsou i kontroly na hranicích s Českem

30.08.2019 21:30 | Zprávy
autor: čtk

Tématem nedělních voleb v německé spolkové zemi Sasko se stala i obnova kontrol na hranicích s Polskem a Českem. Ostrahu hranic s východními sousedy kvůli kriminalitě žádá nejen kandidát protiimigrační Alternativy pro Německo (AfD), ale také zástupce konzervativní Křesťanskodemokratické unie (CDU), informoval dnes deník Lausitzer Rundschau.

Tématem voleb v Sasku jsou i kontroly na hranicích s Českem
Foto: worldwide.com
Popisek: Hraniční přechod, ilustrační foto

„Přechodné kontroly na hranicích s Polskem a Českem považuji za nezbytné,“ řekl na předvolební debatě v lužickém městě Weißwasser Tilmann Havenstein, který za CDU v tomto volebním obvodě usiluje o vstup do saského sněmu. Svůj názor zdůvodnil osobní zkušeností, kdy jeho známému ukradli zloději za dvorku stavební stroje.

Zemský poslanec za AfD André Wendt takový postup považuje za polovičatý, neboť Sasko podle něj potřebuje neustálé hraniční kontroly. „Jinak se kriminalita přesune na dobu mimo kontroly,“ tvrdí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…