Temné záměry Angely Merkelové. Politik promluvil

02.03.2016 11:52

Hostem Martina Veselovského v pořadu DVTV byl bývalý velvyslanec Jan Koukal. Ten je přesvědčen, že existuje diktát z Berlína a že německá kancléřka Angela Merkelová chce pomocí migrační vlny rozbít národní státy.

Temné záměry Angely Merkelové. Politik promluvil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kancléřka Angela Merkelová

Úvodem pořadu pohovořil o společném soužití s muslimy v Rakousku. V této zemi žije zhruba deset procent vyznavačů tohoto náboženství. „Vytváří to napětí,“ podotkl.

„Postupně politická strana, která byla popelkou, strana pana Stracheho, je dnes stejně populární jako sociální demokraté či lidovci. A tato strana se profiluje snahou o rakouský národní stát,“ uvedl. Sociální demokracie kromě tradiční Vídně hodně ztrácí, a to právě kvůli benevolenci vůči migrační krizi, je přesvědčen Koukal.

Koukal zároveň uvedl, že rozumí rozhodnutí Rakouska uzavřít zemi pro průchod migrantů. 

„Je potřeba říci, že německá politika má na sociální demokracii v Rakousku obrovský vliv,“ sdělil následně Koukal. Podle něj tradiční spojenectví mezi Rakouskem a Německem končí. „Rakousko se začne daleko více uzavírat,“ myslí si s tím, že kvůli migrační krizi se mohou rozpadnout vztahy mezi zeměmi EU.

Celý pořad najdete ZDE.

Česká republika se dle jeho názoru chová vůči migrační krizi korektně. „Německá politika není zmýlená. Jde o cíl vytvořit nový německý národ. Jde o tendenci rozbít národní státy, národní povědomí,“ sdělil. 

Podle Koukala by měla Evropa ochránit své hranice. „Musíme si tu civilizaci chránit,“ řekl. „Pokud nám šlo o pracovní sílu, proč jsme nevzali milion lidí z Ukrajiny, kteří jsou nám bližší?“ ptal se Koukal. 

„Česká republika se bude muset chovat jinak. Možná se budeme muset dohadovat ve formátu Visegrádské čtyřky,“ uzavřel s tím, že se domnívá, že kolem těchto zemí by se mohla vytvořit větší skupina států, třeba právě s Rakouskem nebo Slovinskem, která bude opozicí Evropské unie. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin? Nevěř Rusovi, i když mluví pravdu, říká Pavel Nový. Už tam nejedu, sdělil Krampol. Rusko si nic jiného nezaslouží, pravil Milota. A režisér Svoboda, ta TOP 09 a Ringo Čech...

4:44 Putin? Nevěř Rusovi, i když mluví pravdu, říká Pavel Nový. Už tam nejedu, sdělil Krampol. Rusko si nic jiného nezaslouží, pravil Milota. A režisér Svoboda, ta TOP 09 a Ringo Čech...

ANKETA „Při úporném tlaku Západu na Rusko, který trvá už několik let, je Putin pro svět spíše přízni…