Ten Bůh možná vážně existuje: Čtěte neuvěřitelný příběh o útocích v Paříži a Bruselu

23.03.2016 11:10

Devatenáctiletý mormonský misionář ze Spojených států Mason Wells o sobě může směle prohlašovat, že je dítětem štěstěny. V nedávné minulosti přežil teroristické útoky v Bostonu a Paříži a včera se mu do třetice podařilo to samé v Bruselu.

Ten Bůh možná vážně existuje: Čtěte neuvěřitelný příběh o útocích v Paříži a Bruselu
Foto: Twitter.com
Popisek: Teroristické útoky v Bruselu

Anketa

Kterému vrcholnému představiteli EU věříte?

0%
0%
1%
hlasovalo: 29118 lidí

Mason je jedním z devíti doposud identifikovaných Američanů, kteří byli zraněni při včerejším teroristickém útoku v Bruselu. „To je jeho třetí teroristický útok. Už potřetí se naše rodina ocitla v blízkosti výbuchu bomby. V Bostonu jsme s Masonem stáli blok od cílové pásky maratonského závodu, jehož se účastnila moje manželka a jeho matka Kymberly. Cítili jsme tehdy otřes při výbuchu a já jsem bezprostředně poté vzal Masona do hotelu a řekl mu, aby tam zůstal. Působil tehdy velmi klidně a vyrovnaně,“ uvedl Masonův otec Chad pro ABC News.

Samotný Mason se po své třetí zkušenosti s teroristickým útokem zotavuje v jedné bruselské nemocnici a lékaři předpokládají, že bude moci být brzy propuštěn domů. Ani tentokrát podle sdělení jeho rodiny a představitelů mormonské církve Mason neztratil duchapřítomnost a svůj klid. „Mason nás vždy okamžitě informuje, že je v pořádku. Pokaždé mu říkám, ať si dává pozor a je opatrný, co za lidi se pohybuje v jeho blízkosti,“ prohlásila pro média jeho matka Kymberly.

Celý text v angličtině je ZDE.

Anketa

Existuje Bůh?

45%
55%
hlasovalo: 16647 lidí

Další nepříjemnou zkušenost s teroristickými útoky získal mladý americký misionář vloni v Paříži. „Svěřil se nám, že byl skutečně velmi blízko míst, kde umírali lidé. Je to požehnáním od Boha, že je náš syn stále naživu,“ cituje britský deník vyjádření jeho otce. Společně s Masonem byl včera v Bruselu zraněn také jeho o rok starší kolega Joseph Empey. Ten utrpěl popáleniny druhého stupně na rukách, obličeji a hlavě. Ještě včera také prodělal operaci, v průběhu které mu lékaři z nohy vyndali kusy šrapnelu. Jak sdělila médiím jeho rodina, Joseph se úspěšně zotavuje a je v dobrém psychickém stavu.

Oba mladí misionáři v době výbuchu postávali na bruselském letišti společně se šestašedesátiletým kolegou Richardem Norbym. Čtvrtý misionář Fanny Rachel Clain, pocházející z Francie, se v tu chvíli nacházel v jiné části letiště a utrpěl pouze lehká zranění. Podle očitých svědků byl výbuch skutečně silný a jeho oběti byly doslova vymrštěny do vzduchu. Jak uvádí Daily Mail, mezi čtrnácti oběťmi z letiště byl také muž držící v rukách malé dítě. „Očití svědci rovněž referovali o střelbě a výkřicích Alláhu Akbar. Policie později našla dvě pušky AK-47 a nevybuchlou vestu s dalšími nastraženými bombami,“ doplňuje britský deník.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Možná tímhle žijete v Praze tady po kavárnách, ale v zemi taková situace není!“ Ovčáček, Hašek, Pospíšil a další rozpoutali u Jílkové brutální bitvu

6:57 „Možná tímhle žijete v Praze tady po kavárnách, ale v zemi taková situace není!“ Ovčáček, Hašek, Pospíšil a další rozpoutali u Jílkové brutální bitvu

Prezident Miloš Zeman se po svém znovuzvolení rozhodl dát premiérovi v demisi Andreji Babišovi hodně…