Ten kašle. Ta je nakažená. A pak došlo na Gretu, to bylo. Saša Vondra odhalil dění v Bruselu

24.03.2020 14:17

Mezi zaměstnání, která se nyní musí dělat na dálku, patří i práce europoslance. Alexandr Vondra se svěřil, jak se koronavirus šíří mezi osazenstvem europarlamentu. „Jsem fakt rád, že jsem doma v Česku,“ ulevil si ze zmatku mezi činiteli. Když padl návrh, aby se odložil Green Deal, spustil se povyk a Vondra prohlásil, že se někteří europoslanci zbláznili. A do klimatu a Grety Thunbergové rýpal i vývojář Daniel Vávra. Ten prohlásil, že aktivistka teď musí „řičet radostí“.

Ten kašle. Ta je nakažená. A pak došlo na Gretu, to bylo. Saša Vondra odhalil dění v Bruselu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alexandr Vondra
reklama

Jak jsme již informovali, plány na drastické omezení emisí uhlíku prožívají teď krušné časy. Proti jejich uvedení v realitu se v čase koronavirové krize postavil jak premiér Babiš, tak ministr dopravy, průmyslu a obchodu Karel Havlíček, za což se jim dostalo kritiky například z Respektu.

Anketa

Podporujete předsedu vlády Andreje Babiše? (Ptáme se od 24.3.2020)

93%
7%
hlasovalo: 39575 lidí
O tom, jak koronavirus zapůsobil v Bruselu, informoval včera europoslanec Alexandr Vondra z ODS: „Dnes zemřel na koronavirus první člověk v EP. Kontraktor, který v sídle EP zajišťoval telekonference s poslanci, kteří nemohou být v Bruselu. Situace v Belgii je horší než tady. Přitom ještě minulý týden to tam brali na lehkou váhu...“ pravil.

A přidal zážitky z telekonference. „První telekonferenci jsme jako koordinátoři ve výboru pro životní prostředí měli v pátek. Bylo to tristní. Nejprve jsme čekali na komisařku pro zdravotní péči – měla zpoždění,“ začal Vondra.

„Aby řeč nestála, ptám se, zda je něco pravdy na drbu, že klíčový muž v Komisi má virus (záměrně teď neuvádím jména). Poslanec, který je jeho spoluobčan, odpovídá, že ne, ale je v karanténě, protože se setkal s ministryní, která ho má. Na to reaguje jiný poslanec (který je lékař a ordinuje), že s ministryní mluvil taky, ale nikdo mu neřekl, že je nakažená. Jiná poslankyně sděluje, že ji viděla taky… Pak se ptá ten lékař té druhé, zda je pravda, že její asistentka to má. Ona na to, že asi ano, ale je ve své domovině a tam mladé netestují. Jeden účastník celou dobu kašle. Tak takhle to tu chodí. Jsem fakt rád, že jsem doma v Česku...“ ocenil svou domovinu europoslanec.

Načež se na telekonferenci dostali k agendě. „Jeden příčetný kolega říká, že je pod tlakem ostatních, abychom teď neřešili Green Deal. Důležité je teď zdraví lidí a ekonomika. Já na to, že ani nemusím být pod tlakem. Stačí mi zdravý rozum, který velí klimatickou revoluci okamžitě odložit. Na to všichni ostatní od středu doleva, jeden po druhém říkají, že z klimatické politiky nesmíme ani o píď couvnout. Když nemůžeš, tak přidej… Fakt se asi zbláznili,“ shrnul Vondra postoje ostatních europoslanců a dodal, že už dává dohromady návrh na odložení tzv. Green Deal. „Nebudou na něj ani peníze, ani energie, ani podpora mezi lidmi,“ myslí si europoslanec.

Kdo se také věnoval tématu ekologie, byl vývojář Daniel Vávra. Ten prohlásil, že ze současného vývoje musí Greta Thunbergová a Extinction Rebellion „řičet radostí“. „Letecká doprava je skoro na nule. Turismus je na nule. Turistické lodě nejezdí. Automobilová doprava klesla na dlouhodobé minimum. Fabriky přestaly chrlit zplodiny do vzduchu. Myslím, že se letos zacelí ozónová vrstva, dorostou ledovce, CO2 bude v záporu a teploty klesnou o několik stupňů,“ přeháněl pro efekt vývojář.

Ale dodal, že Thunbergová požadovala ještě více. „Tak aspoň máme všichni představu, jak ten Green Deal vypadá v praxi,“ kopl si na závěr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ty p*čo, jdi do prd*le, máme tu děti v autech. Volejte blázinec! VIDEO z Brna, s aktivistkou se nepárali

9:08 Ty p*čo, jdi do prd*le, máme tu děti v autech. Volejte blázinec! VIDEO z Brna, s aktivistkou se nepárali

Hnutí Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí), které bojuje za ochranu, o sobě dalo opět vědět…