Tento článek obsahuje sprostá slova: Ringo Čech hájí prezidenta Zemana

06.01.2015 15:35

Když prezident Miloš Zeman naposledy na vlnách veřejnoprávního rozhlasu promluvil, vyvolalo to mediální smršť. Jen část osobností našla odvahu zastat se hlavy státu, která byla plísněna většinou médií i politiků za to, že v rozhlase pronesla několik vulgarismů. K těm, kteří se postavili na Zemanovu stranu, se nejnověji přiřadil i jeho dlouholetý přítel, hudebník, malíř a herec František Ringo Čech.

Tento článek obsahuje sprostá slova: Ringo Čech hájí prezidenta Zemana
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Ringo Čech

Před koncem roku na svém webu zveřejnil text, ve kterém souhlasí s prezidentovým překladem názvu ruské protiputinovské punkové skupiny Pussy Riot. „Pussy Riot je prostě řvoucí kunda! Ať děláš, co děláš! Překlad je překlad! Když to řekne Angličan, tak furt je to řvoucí kunda, akorát on to říká anglicky,” uvedl Ringo, podle kterého Miloš Zeman říká to, co si myslí a nazývá věci pravými jmény.

Zeman nahrál všem svým nepřátelům

Přiznal ale, že tím prezident nahrál všem svým nepřátelům. „Nahrál všem svým nepřátelům. Jak to bylo připravené! Jak se toho chytli! Už měli bedny s kartičkami červenými, už je rozdávali natisknuté - a do Miloše!”

Umělec si myslí, že Zeman měl být opatrnější. „Ne, že by neuměl pracovat s médii, ale kašle na to, opovrhuje novináři,” vysvětlil, proč Zeman nedbal mediální opatrnosti.

Prezident je jako Jan Žižka

Zemana označil jako reprezentanta prostého lidu. „Je to táborský hejtman jako Jan Žižka. A Schwarzenberg, to je prostě panská jednota, to je služebník císaře Zikmunda, té lišky ryšavé,” našel k současnému prezidentovi historickou paralelu.

To, co následovalo po posledním Zemanově vystoupení v Českém rozhlase, označil Ringo za hysterii. „A hned sundávali obrázky prezidenta, takoví uprděnci! Hysterie hrozná. Je to smutné, že tenhle národ neumí demokraticky přijmout porážku,” povzdechl si.

My slávisté nezuříme, neintrikujeme...

Závěrem dal do protikladu zastánce Schwarzenberga a příznivce jednoho pražského sportovního klubu, mezi něž sám patří: „To zas my slávisti, musím říct, prostě prohrajeme, mrzí nás to a jdeme domů. Nezuříme, neintrikujeme, nic nepodnikáme, ať si políbějí prdel a předtím si ji můžou vytřít těmi červenými kartami!”

Celý doslovný text F. R. Čecha, který zveřejnil v závěru minulého roku na svém webu:

Miloš si naběhl na desítku, můj kamarád, prezident, skvělej člověk, že nazval kurvy kurvama! To Češi neradi. Pussy Riot je prostě řvoucí kunda! Ať děláš co děláš! Překlad je překlad! Když to řekne Angličan, tak furt je to řvoucí kunda, akorát on to říká anglicky. Miloš říká to, co si myslí, nazývá věci pravými jmény, proto ho mám taky rád. Tzv. si naběhl na desítku, nahrál všem svým nepřátelům. Jak to bylo připravený! Jak se toho chytli! Už měli bedny s kartičkama červenejma, už je rozdávali natisknutý a do Miloše! Měl bejt opatrnější. Ne, že by neuměl pracovat s médiema, ale kašle na to, opovrhuje novinářema. Nedivím se mu. Řekl o nich, že jsou žumpa. V mnoha případech měl pravdu, samozřejmě ne všichni, někteří novináři jsou skvělí, stejně jako jsou novináři špatný, jako ve všech oborech jsou mistři i debilové. Několikrát jsem se ho zastal, ale ta hysterie byla obrovská! Dokonce jsem to přirovnal, Miloš, to je reprezentant národa, prostýho lidu. Je to táborský hejtman jako Jan Žižka. A Schwarzenberg, to je prostě panská jednota, to je služebník císaře Zikmunda, tý lišky ryšavý. Takže vlastně takový střetnutí husiti a Zikmundovci. Snad takovýhle přirovnání. A ta hysterie! Když jsem to viděl! A hned sundávali obrázky prezidenta, takoví uprděnci! Hysterie hrozná. Je to smutný, že tenhle národ neumí demokraticky přijmout porážku. To zas my slávisti, musím říct, prostě prohrajeme, mrzí nás to a jdeme domů. Nezuříme, neintrikujeme, nic nepodnikáme, ať si políběj prdel a před tím si jí můžou vytřít těma červenejma kartama!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takový binec! Skandál po pohřbu Karla Gotta? FOTO, za které možná vyrazí šéfa

9:02 Takový binec! Skandál po pohřbu Karla Gotta? FOTO, za které možná vyrazí šéfa

Bývalý poslanec za TOP 09 František Laudát se na svém facebookovém profilu zamyslel nad snímkem z po…