Těšíte se, jak budete čumět... A nic. Jan Kraus opět o politice

22.10.2015 7:27

Moderátor Jan Kraus si ve svém pořadu Show Jana Krause, který běží na televizním kanálu Prima, rýpl do vládní ČSSD. Nelíbí se mu totiž, že hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil i přes podezření ze spáchání trestného činu setrvává nadále ve své funkci.

Těšíte se, jak budete čumět... A nic. Jan Kraus opět o politice
Foto: Nejvic.info
Popisek: Moderátor a herec Jan Kraus
reklama

Anketa

Kterého intelektuála máte nejraději? (Obnovené hlasování, spuštěno 19.4.)

hlasovalo: 6850 lidí

Kraus v úvodu pořadu uvedl, že ho popuzuje, když se naše politická reprezentace snaží uzákonit, aby se o víkendech a svátcích uzavřely obchody s odůvodněním, abychom slavili svátky a měli v rodinách dobré vztahy. „Tak si to zkuste představit. Chcete jít nakupovat, celá rodina. Těšíte se, jak si zase polítáte v obchoďáku. Jak budete čumět na zboží, nakupovat si, nebo si aspoň snít či slibovat, tohle ti koupím za rok. Prostě ty nejhezčí chvilky, co máme. A oni nám to znemožní,“ chytal se moderátor za hlavu. Podle moderátora toto opatření jen stěží vylepší rodinné vztahy. Pro něj je to prý navíc zásah do osobních svobod.

Ve druhé části svého úvodního vystoupení se Kraus vrátil k olomoucké kauze, kterou již jednou komentoval. Kraus nejprve podotkl, že obdivuje šéfa protimafiánského útvaru Roberta Šlachtu a jeho podřízené, aby se vzápětí pustil do sociální demokracie. Když v červnu 2013 vypukla kauza Nagyová, která smetla vládu Petra Nečase (ODS), sociální demokraté se prý odkazovali na právní stát a principy spravedlnosti. A teď, když se jich to dotýká samotných, říkají, že to takto nejde, protože jsou to obvinění, která se jim nehodí.

V této souvislosti se Kraus kriticky vyjádřil na adresu hejtmana Olomouckého kraje Jiřího Rozbořila, který přes podezření ze spáchání trestného činu odmítá odstoupit ze své funkce. „Ale ti ostatní odhlasují, ať tam zůstane, že je jenom podezřelý,“ nechápe moderátor myšlenkové pochody politiků. Ti prý zatím nechápou, že podezřelým politik nemůže být. Kraus tuto situaci přirovnal k manželství, v němž je jeden z partnerů podezřelý. Takové manželství prý nefunguje.

„Oni se to nenaučej a nenaučej. Ale obdivuju je. Tentokrát šli do policie, což nutno říct, je ohromně závažný, takže teď nám už zbydou jenom soudy,“ konstatoval moderátor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Horko na rozhlasové Radě kvůli rozhovoru s Klausem: Dezinformace od Bakaly, všichni víme. Máte v očích pravdu a lásku, třeba z toho vyrostete

7:25 Horko na rozhlasové Radě kvůli rozhovoru s Klausem: Dezinformace od Bakaly, všichni víme. Máte v očích pravdu a lásku, třeba z toho vyrostete

Stížnost Václava Klause se bude na Radě ČRo projednávat až na červencové schůzi. Své názory však něk…