Testy v hospodách: Už vzniká mapa, kde je mít nemusíte

11.05.2021 9:17

Vláda plná nemehel zase porušuje Ústavu ČR! Iniciativa Chcípl pes znovu vyrazila do útoku a oznámila, že odmítá dodržovat další vládní nařízení. Iniciativa v čele s podnikateli Jiřím Janečkem a Jakubem Olbertem prý připraví mapu svobodných podniků, ve kterých nebudou hosté šikanováni dalším vládním nesmyslem.

Testy v hospodách: Už vzniká mapa, kde je mít nemusíte
Foto: Archiv JJ
Popisek: Jiří Janeček

Iniciativa Chcípl pes v čele s podnikateli – pivovarníkem Jiřím Janečkem a s majitelem restaurace Šeberák Jakubem Olbertem – znovu vyrazila do útoku. Chystají se vytvořit mapu podniků, ve kterých nebude po hostech vyžadováno očkování, prodělání covidu či podstoupení testu. Tyto tři povinnosti totiž Janeček a Olbert pokládají za šikanu ze strany státu, kterou si nechtějí nechat líbit.

Anketa

Chcete, aby vás hospodský či restauratér obsloužil bez testu na covid?

77%
14%
hlasovalo: 11855 lidí

„Omezovat kohokoliv na základě barvy kůže, náboženského vyznání nebo segregace zdravých lidí, kteří odmítnou testování nebo očkování, je porušení základních lidských práv občanů a Ústavy ČR. Zásadně odmítáme potlačování lidských práv a pokus o likvidaci samostatného myšlení jedince, který musí mít právo, se sám rozhodnout,“ stojí v prohlášení iniciativy Chcípl pes, které má server ParlamentníListy.cz k dispozici.

„Zásah, který vláda provedla do podnikatelského prostředí, je pro mnoho živnostníků a podnikatelů likvidační. Vláda svým rozhodnutím opět diskriminuje určitou skupinu podnikatelů. Vyžadovat před vstupem povinné testování jen v některých podnikatelských odvětvích, je diskriminační a opět likvidační. Do obrovských korporátních obchodů, kde je hlava na hlavě, je neomezený přístup, ale na zahrádku restaurace na čerstvém vzduchu je povinný test. Opět neuvěřitelná pitomost této vlády plné nemehel,“ stojí také v prohlášení.

Vláda a na ni napojené firmy si podle Janečka s Olbertem udělaly výnosný byznys a koaliční strany ANO a ČSSD hledí, podle iniciativy Chcípl pes, jen na blížící se volby, nikoli na svobodu občanů.

Janeček, Olbert a jejich kolegové mají za to, že svobodu jedince, ale také jeho osobní odpovědnost je třeba postavit nad nesmyslné příkazy vlády.

Iniciativa Chcípl pes doslova uvedla: 

REGISTRACE podniků, kde nebudou testovat a info pro zákazníky: MAPA podniků bez šikany zákazníků

Omezovat kohokoliv na základě barvy kůže, náboženského vyznání nebo segregace zdravých lidí, kteří odmítnou testování nebo očkování, je porušení základních lidských práv občanů a Ústavy ČR. Zásadně odmítáme potlačování lidských práv a pokus o likvidaci samostatného myšlení jedince, který musí mít právo, se sám rozhodnout. Zásah, který vláda provedla do podnikatelského prostředí, je pro mnoho živnostníků a podnikatelů likvidační. Vláda svým rozhodnutím opět diskriminuje určitou skupinu podnikatelů. Vyžadovat před vstupem povinné testování jen v některých podnikatelských odvětvích, je diskriminační a opět likvidační. Do obrovských korporátních obchodů, kde je hlava na hlavě, je neomezený přístup, ale na zahrádku restaurace na čerstvém vzduchu je povinný test. Opět neuvěřitelná pitomost této vlády plných nemehel. Vláda a s ní napojené firmy si z testování udělaly miliardový business, který už dávno není řízen epidemiology, ale volebním štábem vládních stran a manažery zainteresovaných firem.

A proto odmítáme jakékoliv podmínky před vstupem do jakéhokoliv podniku či provozovny. Musíme ctít právo na osobní zodpovědnost jedince, který se sám rozhodne, zda bude doma u TV a bát se, nebo si zajde ke kadeřnici či na zahrádku na pivo.
Vytváříme proto pro svobodné podnikatele a jejich zákazníky seznam podniků, kde nebudou šikanovat a segregovat občany před vstupem do restaurace, kadeřnictví a jiných služeb či obchodů. Zaregistrujte se na www.otevremecesko.cz.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Legální migrace je nezbytná. Půl milionu IT odborníků Evropa potřebuje. Toto hustí v Bruselu úředníci do poslanců

6:31 Legální migrace je nezbytná. Půl milionu IT odborníků Evropa potřebuje. Toto hustí v Bruselu úředníci do poslanců

„Evropa bude potřebovat jen v následujícím desetiletí půl milionu IT odborníků, které nebude mít, po…