Těžko se Pirátům funguje v takovéhle vládě... Europoslankyně vidí rozčarování

15.05.2022 7:39

Průzkumy ukazují, že Česká pirátská strana ztrácí podporu, klesla na 5 %. Značně jí škodí vládní angažmá, hodnotí pirátská europoslankyně Markéta Gregorová. V rozhovoru pro Echo24.cz řekla, že Piráti ve vládě „vedou náročný boj o politickou agendu i o mediální prostředí“.

Těžko se Pirátům funguje v takovéhle vládě... Europoslankyně vidí rozčarování
Foto: Wikipedia
Popisek: Markéta Gregorová

Za sestupem vidí Gregorová i to, že ještě před volbami začali Piráti s nějakým obrazem vítěze. „Ale následně kvůli řadě různých důvodů jsme vítězi nebyli. Teď to podle mě jenom navazuje na trend určitého zklamání z Pirátů, i když se nemusí opírat v realitě, že jsme udělali něco hrozivě špatně politicky, ale spíše tak nějak psychologicky, už nejsme tou hlavní volbou pro mnoho lidí a to je něco, co budeme muset napravit,“ připouští Gregorová.

  • Původní zdroj ZDE

Problém Pirátů vidí částečně i v tom, že se jim nedaří prolomit do všech médií. „Nemyslím si, že je to ale jen problém médií, i když se do toho určitě nějaké subjektivní biasy promítají. Je to i o nějaké naší práci s PR,“ míní pirátka.

Bc. Markéta Gregorová

  • Piráti
  • Pro kontakt použijte marketa.gregorova@europarl.europa.eu.
  • europoslankyně

Gregorová byla jednou z těch, která vstup Pirátů do vlády příliš nepodporovala; její obavy se podle jejích slov potvrdily jako oprávněné: „Způsobuje to rozčarování u některých členů. Těžko se někdy funguje v této vládě, v které s ostatními stranami nemáme mnoho společného. Je to opravdu náročný boj jak o politickou agendu, tak o mediální prostředí,“ prohlásila.

„Já si osobně stojím za svým, myslím si, že jít do vlády nebyl nejlepší krok. Zároveň ale naprosto respektuji, že se to stalo. A snažím se podporovat, abychom v ní nezapadli a byli suverénní. Protože jak vidíme na průzkumech, lidé to přestávají vidět. To je podle mě škoda,“ dodala pirátská europoslankyně Markéta Gregorová.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Parkování v Praze

Vážený pane Hřibe, je možné se zaměřit na výstavbu parkovacích domů v Praze? Situace ohledně parkování je žalostná. Omezení vozidel není řešením, jelikož se bavíme o provozu, ale nikoliv o umístění stojících vozidel. Osobně jezdím s vozem 1x za týden či čtrnáct dní a to mimo Prahu, avšak téměř po...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Stíhačky Ukrajině ne. Závody ve zbrojení ne.“ Scholz se šprajcnul. Šili na něj boudu

15:00 „Stíhačky Ukrajině ne. Závody ve zbrojení ne.“ Scholz se šprajcnul. Šili na něj boudu

Tanky od Západu Ukrajina dostane. Jak vojenští experti podotýkají, nebude to ovšem bez problémů, už …