Ti mladí lidé vážně věří, že za všechno může Putin, Zeman a fašisti. Docent Valenčík rozebral obrovskou mašinerii vymývání mozků, které do nás elity perou

21. 9. 2018 9:18

Vysokoškolský pedagog Radim Valenčík má za to, že se českému národu systematicky lže. O novičoku, o Rusku, o napadání osob barevné pleti v Chemnitzu a tak podobně. Valenčík má za to, že se lidem lže z nejvyšších míst. Ale už teď vidí světlo na konci tunelu.

Ti mladí lidé vážně věří, že za všechno může Putin, Zeman a fašisti. Docent Valenčík rozebral obrovskou mašinerii vymývání mozků, které do nás elity perou
Foto: archív autora
Popisek: pravda - lež

Ekonom a vysokoškolský pedagog Radim Valenčík má za to, že žijeme ve zvláštní době. Žijeme v době, ve které se nám systematicky lže. A to rovnou z těch nejvyšších míst. A mladí lidé prý mají problém to poznat.

„Problém je, že jsou až příliš nezkažení v tom smyslu, že si vůbec nedovedou představit, že by se jim systematicky lhalo z úst nejvýznamnějších představitelů – o napadání osob barevné pleti v Chemnitzu, o novičoku, o použití chemických zbraní v Sýrii apod. Mají despekt k propagandě, ale to, že by se mohlo lhát v tak závažných věcech, tak moc a z tak vysokých pozic, přesahuje jejich představivost. A ani si nechtějí připustit, že se ocitli v tak špatném a nebezpečném světě. Proto poměrně naivně přijímají jiná vysvětlení – za všechno může Putin, Rusko, Zeman s Babišem, fašisti a nacionalisti... A se vší zarputilostí kombinovanou se sebevědomím mládí si dlouho nechtějí připustit, že naletěli..." napsal Valenčík v komentáři k cenzuře na internetu a k faktu, že jedni lidi nahlašují druhé, načež dochází k blokacím uživatelů sociálních sítích.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Valenčík vak vidí cestu ven. Všem lidem, a především mladým lidem, je třeba opakovat, aby kriticky přemýšleli o tom, co vidí. Dokud lidé nezačnou kriticky přemýšlet, nemá smysl je o něčem přesvědčovat. Až začnou kriticky přemýšlet, bude to mít smysl. Bude to mravenčí práce, ale pedagog věří, že se to podaří. Již dnes je znát, že z diskuzí odcházejí s ostudou ti, kteří kriticky nepřemýšlejí, což by mohlo mladé lidi povzbudit k přemýšlení. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lhala? „Slavná“ Pirátka, partnerka Michálka, odstoupila. Ale je tu další info. A nářky z útrob strany

10:30 Lhala? „Slavná“ Pirátka, partnerka Michálka, odstoupila. Ale je tu další info. A nářky z útrob strany

Předsedkyně pražských Pirátů a zastupitelka Michaela Krausová, která se scházela s manažerem reklamn…