Ti mladí lidé vážně věří, že za všechno může Putin, Zeman a fašisti. Docent Valenčík rozebral obrovskou mašinerii vymývání mozků, které do nás elity perou

21.09.2018 9:18

Vysokoškolský pedagog Radim Valenčík má za to, že se českému národu systematicky lže. O novičoku, o Rusku, o napadání osob barevné pleti v Chemnitzu a tak podobně. Valenčík má za to, že se lidem lže z nejvyšších míst. Ale už teď vidí světlo na konci tunelu.

Ti mladí lidé vážně věří, že za všechno může Putin, Zeman a fašisti. Docent Valenčík rozebral obrovskou mašinerii vymývání mozků, které do nás elity perou
Foto: archív autora
Popisek: pravda - lež

Ekonom a vysokoškolský pedagog Radim Valenčík má za to, že žijeme ve zvláštní době. Žijeme v době, ve které se nám systematicky lže. A to rovnou z těch nejvyšších míst. A mladí lidé prý mají problém to poznat.

„Problém je, že jsou až příliš nezkažení v tom smyslu, že si vůbec nedovedou představit, že by se jim systematicky lhalo z úst nejvýznamnějších představitelů – o napadání osob barevné pleti v Chemnitzu, o novičoku, o použití chemických zbraní v Sýrii apod. Mají despekt k propagandě, ale to, že by se mohlo lhát v tak závažných věcech, tak moc a z tak vysokých pozic, přesahuje jejich představivost. A ani si nechtějí připustit, že se ocitli v tak špatném a nebezpečném světě. Proto poměrně naivně přijímají jiná vysvětlení – za všechno může Putin, Rusko, Zeman s Babišem, fašisti a nacionalisti... A se vší zarputilostí kombinovanou se sebevědomím mládí si dlouho nechtějí připustit, že naletěli..." napsal Valenčík v komentáři k cenzuře na internetu a k faktu, že jedni lidi nahlašují druhé, načež dochází k blokacím uživatelů sociálních sítích.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Valenčík vak vidí cestu ven. Všem lidem, a především mladým lidem, je třeba opakovat, aby kriticky přemýšleli o tom, co vidí. Dokud lidé nezačnou kriticky přemýšlet, nemá smysl je o něčem přesvědčovat. Až začnou kriticky přemýšlet, bude to mít smysl. Bude to mravenčí práce, ale pedagog věří, že se to podaří. Již dnes je znát, že z diskuzí odcházejí s ostudou ti, kteří kriticky nepřemýšlejí, což by mohlo mladé lidi povzbudit k přemýšlení. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Legální migrace je nezbytná. Půl milionu IT odborníků Evropa potřebuje. Toto hustí v Bruselu úředníci do poslanců

6:31 Legální migrace je nezbytná. Půl milionu IT odborníků Evropa potřebuje. Toto hustí v Bruselu úředníci do poslanců

„Evropa bude potřebovat jen v následujícím desetiletí půl milionu IT odborníků, které nebude mít, po…