Autor komentáře v Hospodářských novinách soudí, že reálné důvody, proč musel Svoboda padnout, vlastně neexistují, a TOP 09 to bude těžko vysvětlovat. Svobodu podle něj nemalá část veřejnosti, když ne milovala, aspoň respektovala. "Leccos ale pochopíme, když si převrat na pražské radnici promítneme do celostátní politiky, kde (místopředseda TOP 09) Miroslav Kalousek rozjíždí zase jednu ze svých velkých her o přežití," píše. První, kdo Kalouskovi, podle HN "protřelému, cynickému harcovníkovi", stojí v cestě, je prý právě Svoboda.
"Ten totiž vzbuzoval sice opatrné, ale přece jen nějaké naděje, že snahu o vyčištění pražské politiky pouze nepředstírá," míní komentátor HN. Domnívá se, že když Svoboda nedávno potvrdil úmysl znovu kandidovat na primátora, TOP 09 si uvědomila, že se může stát velkou překážkou k zopakování jejího pražského volebního vítězství. "A svým primátorským renomé by dokonce mohl ovlivnit voliče i v plebiscitu do sněmovny," poznamenává. Kalousek si podle něj uvědomuje, že fenomén Schwarzenberg vyprchává a do roka může vymizet úplně. "I proto asi (Kalousek) vydal pokyny k odstranění Svobody," dodává autor.
Puč na radnici
Mladá fronta Dnes v komentáři pod titulkem "Puč na radnici" označuje Svobodu za "poslední symbol iluze, že politika bude po roce 2010 slušnější". Autor textu se řečnicky ptá, co se vlastně v Praze stalo a proč nemohly ODS a TOP 09 věcně spravovat město, když se jejich program prakticky neliší. Připomíná mimo jiné, že Praha má mnohamiliardový rozpočet.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: adr, čtk