Tito ministerští úředníci jezdí za veřejné peníze na výlet na olympiádu. Šéf sportovců slibuje konkrétní jména

06.05.2018 8:37

Předseda České unie sportu (ČUS) Miroslav Jansta byl přibližně před rokem obviněn v kauze rozdělování dotací pro sport. Dodnes doufá, že bude očištěn. A navíc hrozí, že přejde do protiútoku a zveřejní jména úředníků, kteří podle jeho názoru zneužívali dotace určené na sport k výletům po světě.

Tito ministerští úředníci jezdí za veřejné peníze na výlet na olympiádu. Šéf sportovců slibuje konkrétní jména
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Jansta
reklama

Miroslav Jansta poskytl rozhovor serveru iDNES.cz. Ten Miroslav Jansta, který byl asi před rokem obviněn v kauze rozdělování dotací pro sport. V kauze figuruje také bývalý předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta a další aktéři. Jansta trvá na tom, že se ničeho nezákonného nedopustil, a doufá, že bude očištěn.

Dal však také jasně najevo, že nehodlá jen sedět s rukama v klíně. Může také přejít do protiútoku. A pokud tak opravdu učiní, veřejnost by se mohla hodně divit. Mohlo by tak vyjít najevo, že státní úředníci přidělovali peníze na sport nespravedlivě. Česká unie sportu prý dostávala méně peněz než Český olympijský výbor (ČOV), protože ČOV zval úředníky na „olympijské výlety“.

„Byli jsme finančně znevýhodněni. Například oproti olympijskému výboru. My jsme úředníky nikam nevozili. A je proto zajímavé, že tehdy byl zájem některých úředníků ministerstva a olympijského výboru, abychom zanikli a naši úlohu přebral olympijský výbor,“ uvedl Jansta.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Krvavá Madlenko, ty jsi jen prachsprostá zlodějka!“ „Český národ nikdy Kosovo neuzná“. Připomínka „dne uloupení“ byla ještě bouřlivější, než jindy

22:17 „Krvavá Madlenko, ty jsi jen prachsprostá zlodějka!“ „Český národ nikdy Kosovo neuzná“. Připomínka „dne uloupení“ byla ještě bouřlivější, než jindy

REPORTÁŽ „Prachsprostá zlodějko Albrightová, všechno to vrátíš!“ I to znělo v pondělí večer Václavsk…