Titulní strana LN: Demokraté, neměli byste volit rudého Dolejše

17.10.2012 9:12

Druhé kolo senátních voleb na Praze 8 představuje pro sociální demokraty svého druhu pokus. Veřejně vyjádřili podporu komunistickému uchazeči o post senátora Jiřímu Dolejšovi a čekají, co udělají jejich voliči. Pokud je vyslyší, může to znamenat, že je otevřena cesta k otevřené či tiché koalici s KSČM na celostátní úrovni. A pokud Dolejš nevyhraje?

Titulní strana LN: Demokraté, neměli byste volit rudého Dolejše
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Dolejš

Pražská ČSSD v úterý vyzvala své příznivce na Praze 8, aby v pátek a v sobotu přišli k senátním volbám a odevzdali svůj komunistickému kandidátovi Jiřímu Dolejšovi, který jako vůbec první zástupce KSČM v hlavním městě postoupil do druhého kola senátních voleb z prvního místa. V kole druhém se s ním utká Daniela Filipiová (ODS). Komentátor Daniel Kaiser na titulní straně středečních Lidových novin na rozdíl od ČSSD doporučuje demokraticky smýšlejícím voličům, aby dali hlas Filipiové.

Poprvé v historii

"Je jasné, že v Lidovém domě vyhlížejí důkazy pro tento společenský posun, a až je spatří, zařídí se podle nich – tak jako se zařídili v krajích, kde za minulé koalice s komunisty potrestáni nebyli. Demokraté na Praze 8 by měli volit Dolejšovu soupeřku Danu Filipiovou. Už proto, že to cvičení je myšleno celostátně," upozorňuje Kaiser.

Stojí za pozornost, že sociální demokraté sáhli k takovéto viditelné podpoře komunistického politika poprvé ve své moderní historii.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

TAJNÉ FOTO ze sledovačky stíhaného muže. Neuvěříte, která politička vystoupila z jeho auta. Tento materiál otřese nejen Prahou

14:20 TAJNÉ FOTO ze sledovačky stíhaného muže. Neuvěříte, která politička vystoupila z jeho auta. Tento materiál otřese nejen Prahou

AKTUALIZOVÁNO O VYJÁDŘENÍ MICHAELY KRAUSOVÉ (16:08) V průběhu několika minulých týdnů se v médií…