Tluchoř chce návrat toskánské party, myslí si Babiš

5. 9. 2012 15:07

Lídr hnutí Ano 2011 Andrej Babiš se vyjádřil k aktuální situaci v ODS. Zvláště mu leží v žaludku rebelující poslanec Petr Tluchoř. Podle podnikatele nejde u zvyšování DPH o princip a program, ale o vliv ve straně.

Tluchoř chce návrat toskánské party, myslí si Babiš
Foto: ANO 2011
Popisek: Andrej Babiš
reklama

„Konečně! V ODS se objevil opravdový bojovník za konzervativní politiku strany a za nezvyšování DPH. Jmenuje se Petr Tluchoř a letos prý prozřel. Loni mu zvýšení dolní sazby DPH z 10 na 14 procent nevadilo, tedy hlavně chtěl být loajální, protože byl ještě předsedou poslaneckého klubu. Dneska zvedá vlajku a s heslem „já jsem ta opravdová ODS“ vylézá z díry, do které ho Petr Nečas loni poslal,“ říká Babiš.

Podle podnikatele z lidí někdo dělá pitomce a kmotři z ODS ucítili šanci na návrat toskánské party. A Babiš má za to, že i prezident Václav Klaus si svými výroky připravuje půdu na návrat do aktivní politiky.

„A co se stane, až se ODS podaří zlikvidovat premiéra Nečase? Nové volby? Kdepak. Příští prezident Miloš Zeman jmenuje předsedou úřednické vlády Václava Klause a bude opozičně-smluvně vymalováno. Sci-fi? U nás už je možné bohužel všechno. Bez ohledu na církevní restituce tedy nezbývá než zvolat: Bože, ochraňuj nás, má to ještě smysl...“ napsal Babiš v prohlášení.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bumbáme. Jak u  p*asat nastláno, policii pod oknem. Město, kde i primátor chytil covid

4:42 Bumbáme. Jak u p*asat nastláno, policii pod oknem. Město, kde i primátor chytil covid

REPORTÁŽ Tři plzeňské okresy, tři specifika, která ministerští úředníci jaksi odsunuli ad acta. Kdo …