Tluchoř na kongresu ODS nepodpoří Nečase ani Němcovou

23.10.2012 17:55

Vůdce rebelů v ODS viní z prohraných voleb předsedu ODS Petra Nečase a první místopředsedkyni Miroslavu Němcovou. Na nadcházejícím kongresu ani jednoho z nich nepodpoří.

Tluchoř na kongresu ODS nepodpoří Nečase ani Němcovou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Tluchoř
reklama

Předseda ODS Petr Nečas a první místopředsedkyně Miroslava Němcová nesou odpovědnost za výsledek občanských demokratů ve volbách a kongres z toho musí vyvodit závěr, prohlásil v úterý jeden z rebelů strany Petr Tluchoř. Jeho podporu nebude mít ani jeden z nich.

"Kongres z toho musí vyvodit nějaký závěr, pokud ho nevyvozuje pan předseda sám. Já v tajném hlasování budu hlasovat tajně, nikoho k ničemu nebudu přemlouvat, ale z mých slov je asi jasné, že mou zásadní preferenci pokračování tohoto stylu, který podle mě směřuje k jednocifernému až nulovému výsledku ODS v dalších volbách, mít nebude," uzavřel Tluchoř.

Kongres v Brně musí podle jeho slov souviset s reflexí voleb: "Občanští demokraté jsou na 12 procentech, tedy na polovině preferencí, za kterých po katastrofální prohře ODS v krajských volbách převzal Petr Nečas, samozřejmě po nějaké době. Jsme na polovině preferencí, a aby ODS z toho nevyvodila nějaké závěry, je nemyslitelné."

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyčerpaný Babiš. Maká 20 hodin denně. Svědectví nejbližšího muže

18:55 Vyčerpaný Babiš. Maká 20 hodin denně. Svědectví nejbližšího muže

Předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek prozradil tajemství o předsedovi hnutí ANO Andreji…