Prvním dopadem brexitu by podle Zahradila bylo porušení geopolitické rovnováhy. „Německo se definitivně stane centrální evropskou mocností – se svou imigračně podlézavou, energeticky antijadernou a v budoucnu ve stylu Molotov–Ribbentrop k Rusku vstřícnou politikou,“ obává se Zahradil.
Druhým dopadem by prý bylo, že Británii přestane Evropa – a zejména střední Evropa – vůbec zajímat. Británie si prý jen „pojede svůj Commonwealth a vztahy s USA“. „Zmizí hlavní protiváha německého korporativismu a francouzského etatismu, v EU výrazně oslabí tlak na deregulaci, volný obchod, atlantické vztahy,“ myslí si europoslanec.
Třetím dopadem by bylo, že se „v Bruselu v pocitu ohrožení scuknou všichni Junckerové, Schulzové atd. a začnou rychle dobudovávat svůj vysněný eurostát dřív, než jim z něj zdrhne ještě někdo jiný,“ dodal Zahradil.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam