Hollanovi se nelíbí, že Ministerstvo financí už dopředu novelu zákona zlehčuje. „My především nechceme, aby se státní rozpočet sanoval z kapes těch nejchudších,“ udeřil Hollan, který tím narážel na to, že stát na jedné straně vyplácí sociální dávky, aby si je následně vybíral z hazardu. Pokud se bude občanům co nejvíce bránit, aby se stali závislými na hazardu, stát notně ušetří.
Zmizí prý drtivá většina provozoven
Závodský se ale bránil, že se žádné takové změkčení nechystá, jen se odpovědnost více přesouvá na obce. To ony si budou moci říci, kdy budou jaké herny uzavřeny. Podle Hollana je však i toto špatně, jasné rozhodnutí zde prý leží na bedrech státu, nikoli jen obcí. Uznal však také, že se za ministra Babiše daří bojovat proti hazardu lépe než za pana Kalouska. Jen je ještě třeba stanovit komplexnější strategii, jak zacházet s hazardem a s lidmi na něm závislými. V Česku chybí komplexnější strategie pomoci.
Sobotka by si přál, aby zákon zůstal ve tvrdší formě, ale útoky premiéra na tuto loterijní novelu se velmi nelíbily Závodskému. „Musím upozornit pana premiéra, že ta jeho slova jsou velmi legrační. Ten hnus na našem území v počtu výherních automatů vznikl právě povolením pana premiéra, tehdy ministra financí,“ použil ostrá slova, přičemž se jeho reakce chytil moderátor Moravec s dotazem, zda jako náměstek koaličního ministra vypovídá loajalitu premiérovi, když řekne slovo jako "hnus". "Já nevypovídám loajalitu, ale nebudu poslouchat útoky pana premiéra na tento zákon. Tento zákon byl prodiskutovaný v rámci meziresortního připomínkového řízení," pokračoval Závodský. Ten se ještě vrátil k premiérovi, když připomněl, že 1. 8. 2003, tedy v době, kdy seděl na ministerstvu financí právě Sobotka, byla vydána první povolení na videoloterijní termínaly.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp